Fatsa Belediyesi 2. Balık Avı Yarışmasını Kazananlar Ödüllerini Aldı

Karadeniz Bölgesi’nin ilk ve tek balık avı yarışmasına çevre il ve ilçelerden yaklaşık 150 amatör balıkçı katıldı.

Yerel 11.10.2021, 17:36
Fatsa Belediyesi 2. Balık Avı Yarışmasını Kazananlar Ödüllerini Aldı

Karadeniz Bölgesi’nin ilk ve tek balık avı yarışmasına çevre il ve ilçelerden yaklaşık 150 amatör balıkçının katıldığı ve üç gün süren etkinlikte, gün boyunca heyecanlı bir bekleyiş yaşadı.

Saatlerce oltanın başında bekleyişini sürdüren amatör balıkçılar, istedikleri performansı gösteremeyince kovaları boş kaldı. Denizden umduklarını bulamayanlar kadar şanslı olanlarda vardı. Balık avında dereceye girenlere kupa ve olta ödülleri Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Vedat Aydoğan tarafından taktim edildi.

YARIŞMANIN ENLERİNE ÖDÜL

Oltasına takılan 31.8 santimetre büyüklüğündeki lüfer balıkla Fatsa Belediyesi ikinci amatör balık avı yarışmasını Kumru ilçesinden Fethullah Dizen kazandı. Yarışmada 22 santimetre çinekopla Okan Yeter ikinci olurken üçüncü ise, 21,5 santimetre çinakopla Haki Yücetepe oldu.

YARIŞMAMIZ BÖLGE SINIRLARINI AŞTI

Ödül töreni sonrası açıklama yapan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Geçen seneye göre bu yıl yarışmaya katılımın fazla olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “ Samsun ve Giresun gibi çevre il ve ilçelerden katılımın olması memnuniyet verici. Yarışmamız bölge sınırlarını aştı. Balık avı yarışmamızı daha da büyüterek festival tadında düzenlemeyi arzu ediyoruz. Balıkçılarımız denizde umduklarını bulamasalar da, üç gün boyunca eğlenceli ve hoş bir vakit geçirdi. Fatsa’mızın balık turizminin gelişmesine ve şehrimizin tanıtımına katkı sağlayan Fatsa Balık Avı Yarışmamızı her sene düzenli olarak organize etmeyi düşünüyoruz. Üç gün süren yarışmamıza katılım gösteren amatör olta balıkçılığına gönül vermiş balıkçılarımıza ve organizasyonda emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)