FATSA BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR

Fatsa Belediyesi vatandaşların Kurban Bayramlarını huzur ve sağlıklı ortamda geçirmeleri amacıyla bir takım tedbirler aldı.

Yerel 07.07.2022, 12:48
FATSA BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR

Fatsa Belediye Başkanlığı’nca alınan tedbirler çerçevesinde Kurban Bayramı boyunca; temizlik, veteriner, Zabıta ve otopark hizmetlerinde 24 saat esasına göre hizmet verilecek.

Kurban kesim yerleri ile ilgili dikkat edilecek hususlarla ilgili yapılan açıklamada; Vatandaşlar kurban keserken kesim yeri olarak belirlenen yerler dışında çevre ve görüntü kirliliğine neden olacak şekilde yol kenarları park ve bahçe, dere yatakları gibi yerlerde kurban kesilmesine müsaade edilmeyecek. Satış ve kesim yerlerinde görüntü kirliliği oluşturulmasına izin verilmeyecek. Kurban satış ve kesim yerlerinde ihtiyaç için yeterli miktarda kazıcı yükleyici ve kamyon bulundurulacak ve gömülmesi için gerekli tedbirler alınacak. Kurban atıkları belediye ekiplerince en kısa sürede toplanarak gömülmesi sağlanacak. Konteynerlerin içine ve etrafına sakatat atıklarının bırakılması halk sağlığı ve çevre sağlığı açısından tehlikeli bir durum oluşturduğu için bireysel kesim yapan vatandaşların sakatat atıklarını gömerek bertaraf etmeleri konusunda duyarlı olmaları gerekmektedir.

Görevli veterinerlerce, Kurbanlık hayvanların tüylerinin canlı olması, gözlerinin parlak olması, burnunda herhangi bir akıntının olmaması, kuyruğunun olması, kulaklarının tam olması gibi faktörlere dikkat edecek. Vatandaşlarımız herhangi bir problem yaşadıklarında Belediye ve İlçe Tarım Müdürlüğü veterinerlere danışabilecek. Ayrıca, Kurbanlıkların kesilmesiyle ilgili mezbahanede gerekli önlemler alındı. Arabalar için otopark düzenlemesi yapıldı. Kurbanlıklar için bağlama yeri oluşturuldu . İnsanların ihtiyaçlarını giderebileceği lavabo ve çay içme gibi yerlerin temini yapıldı. Vatandaşlarımızın rahat bir kurban geçirmeleri için gerekli tüm tedbirler alındı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)