Fatsa Belediyesi Personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Fatsa Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediye çalışanlarına yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi düzenledi.

Yerel 15.09.2021, 10:24
Fatsa Belediyesi Personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından Fatsa Belediye Meclis Salonu’nda tertip edilen eğitimde İş Yeri Hekimi Nilüfer Genç, İş Güvenliği Uzmanları Yeliz Koç ve Yalçın Hatipoğlu’nun anlatımlarıyla iş güvenliği ve iş sağlığı hakkında geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.

İŞ YERİNDE SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ORTAM OLUŞTURMANIN ÖNEMİ ANLATILDI

İşçi ve sözleşmeli personeller olmak üzere iki grup halinde verilen eğitimde İş Yeri Hekimi Nilüfer Genç, İş Güvenliği Uzmanları Yeliz Koç ve Yalçın Hatipoğlu iş yerlerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamı temin etmek, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını azaltmak, çalışanları yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek, onların karşı karşıya bulundukları mesleki riskler ile bu risklere karşı alınması gereken tedbirleri öğretmek ve iş sağlığı ve güvenliği bilinci oluşturarak uygun davranış kazandırmak gibi konu başlıkları ele alındı.

“İŞ GÜVENLİĞİ İNSANİ BİR SORUMLULUK"

Çalışanların sağlığını ve iş güvenliğini sağlamanın hem insani hem toplumsal hem de yasal bir sorumluluk olduğunu söyleyen Fatsa Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Gülçin Zan Yıldırım, “İş Sağlığı ve Güvenliği üzerinde ciddiyet ve hassasiyetle durmamız gereken bir eğitimdir. Bu anlayışla eğitimlerimizi gerçekleştiriyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)