Fatsa Belediyesi Semt Pazarlarında Denetimini Artırdı

Fatsa Belediyesi Zabıta Ekipleri, HES kodu uygulaması yaparak pazar yerlerindeki denetimlerini üst seviyede tutuyor.

Yerel 25.02.2021, 22:00
Fatsa Belediyesi Semt Pazarlarında Denetimini Artırdı

HES kodu uygulaması yaparak pazar yerlerindeki denetimlerini üst seviyede tutan Fatsa Belediyesi Zabıta Ekipleri,  vatandaşların sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmesini sağlıyor. Zabıta, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında kod sorgulaması yaptıktan sonra vatandaşların pazar yerlerine girişlerine izin veriyor.

Denetimlerde hem esnaf hem alışveriş yapanlar maske ve sosyal mesafe konularında uyaran Zabıta ekipleri, Koronavirüs’e karşı vatandaşları korumak, maske ve sosyal mesafe gibi tedbirlerin uygulanmasını sağlamak için ilçe genelinde denetim yaptı. 

Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar (HES) mobil uygulaması ve E-Devlet uygulaması üzerinden HES kodu olmayan pazarcı esnafına kod alınması konusunda yardımcı olan Zabıta, gün boyunca anonslar yaparak vatandaşları kurallara uyulması konusunda bilgilendirmede bulundu. HES Kodu olmayan ya da sorgulamada sakıncalı görünen pazarcı esnafının satış yapmasına izin verilmedi.

Son haftalarda vakalardaki artışa bağlı olarak önlemleri yoğunlaştırdıklarını belirten Fatsa Belediyesi Zabıta Müdürü Gültekin Volkan şu açıklamalarda bulundu:

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda zabıta ekiplerimiz Pazar yerlerimizde denetimlerini sıklaştırdı. Tavize ve ihmale asla geçit vermiyoruz. Ekiplerimiz pazar yerine giriş yapmak isteyen vatandaşlarımızın HES kodu sorgulamalarını tek tek yapıyor. HES kodu göstermeyen yada durumu riskli çıkanların,  pazaryerlerinde satış yapmasına izin verilmiyor” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442