Fatsa Belediyesinden Yangın Bölgesine Arazöz Desteği

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da farklı noktalarda çıkan ve rüzgarın etkisiyle yayılan orman yangınlarını söndürme çalışmalarına Fatsa Belediyesi de destek verdi.

Yerel 02.08.2021, 19:32
Fatsa Belediyesinden Yangın Bölgesine Arazöz Desteği

Fatsa Belediyesi  Antalya’nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da farklı noktalarda çıkan ve rüzgarın etkisiyle yayılan orman yangınlarını söndürme çalışmalarına, 1 arazözü görevlendirerek destek verdi.

Fatsa Belediyesi Temizlik İşlerine ait 1 arazöz yola çıktı. Fatsa Belediyesi önünden aracı Fatsa Belediye  Başkanı İbrahim Etem Kibar uğurladı.

Akdeniz Bölgesindeki yangının söndürülmesi için ellerindeki imkanlarla seferber olduklarını ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

"Manavgat bölgesinde başlayan yangınların kontrol altına alınması, kontrol altına alınan bölgelerde soğutma işlemlerinin yapılabilmesi için 3 personelimizle 1 arazözü yola çıkardık. Antalya ilimize bağlı Manavgat ilçesiyle başlayan daha sonra Akseki ile devam eden ve ülkemizin güney bölgesinde yerleşim yerlerini tehdit eden yangın hepimizi derinden üzdü. Yangının bir an önce kontrol altına alınması için devletimiz imkanlarını seferber ederken, Fatsa Belediyesi olarak bizler de gönderdiğimiz arazöz aracı ile destek sağlıyoruz. Orman yangınlarıyla geleceğimiz, ciğerlerimiz yanıyor. Yangın nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımız var, Allah’tan rahmet diliyorum. Yangın nedeniyle çok sayıda yaban hayvanı da maalesef yanarak telef oldu. Daha fazla acı yaşamamız için herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442