Fatsa'da Covid-19 Mücadelesi

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü halkın yoğun olarak bulunduğu alanları köpüklü suyla yıkıyor. Covid-19 vakalarının gün geçtikçe artması nedeniyle Fatsa'da adeta seferberlik ilan edildi.

Yerel 27.11.2020, 10:24
Fatsa'da Covid-19 Mücadelesi

Covid-19 vakalarının gün geçtikçe artması nedeniyle Fatsa'da halkın yoğun olarak bulunduğu alanlar köpüklü suyla yıkamaya devam ediyor.

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından 10 kişilik bir ekip oluşturularak program dahilinde caddeler köpüklü suyla yıkama çalışmalarına Reşadiye caddesinin kapalı bölümlerinden başladı.

Ekipler, insanların yoğun olarak geçiş yaptığı caddeler dışında sağlık kuruluşları başta olmak üzere merkez cami bahçeleri ve kamu kurumlarının önlerinde de köpüklü suyla yıkama çalışmalarını sürdürüyor

“KORONA VİRÜS ALACAĞIMIZ TEDBİRLERDEN DAHA GÜÇLÜ DEĞİLDİR”

Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Çevre Mühendisi Erdem Yuva gerçekleştirilen çalışma ile ilgili yaptığı açıklamada, “Belediyemizin asli görevlerinden olan rutin temizlik çalışmaları şehrimizin her cadde ve sokağında gece gündüz devam ediyor. Covid-19 sürecinde sürdürdüğümüz dezenfekte çalışmalarına bir süre ara vermiştik ancak virüsün son günlerde artış görmesi üzerine Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’ın talimatları doğrultusunda şehrimizin cadde ve sokaklarını her gece yeniden köpüklü suyla yıkamaya başladık. Korona virüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir mantığından yola çıkarak, salgın hastalıklara karşı kurumsal alanlarda devam eden dezenfeksiyon çalışmalarımız bu süreci atlatana dek en üst seviyede devam edecektir.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık