Fatsa'da Hizmet Seferberliği Devam Ediyor

Fatsa Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Kırsal mahallelerde konforlu beton yolların yanı sıra stablize yollarda da iyileştirme çalışması gerçekleştiriyor.

Yerel 21.04.2021, 14:25
Fatsa'da Hizmet Seferberliği Devam Ediyor

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, olarak kent merkezinin yanı sıra şehir merkezine en yakınından en ücra köşesine kadar hizmet götürdüklerini Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte şehrin dört bir köşesine yaptıkları çalışmalarda kendilerine öncülük eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Hilmi Güler’e teşekkür ettiklerini söyledi.

Yeni yollar açmaya, yolları genişletmeye ve yolların kalitesini artırmaya devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Fatsa’mızın her mahallesine hizmet götürüyoruz. Şehir merkezindeki mahallelerimizin yanı sıra, kırsal kesimlerde hizmete aç kalmış, köy statüsünden mahalle kimliğine kavuşmuş bölgelerde ciddi anlamda yatırımlar yapmaktayız. Mahalle sakinlerimiz ve muhtarımız ile birlikte ihtiyaç duyulan hizmetlerimizi kurduğumuz temaslarla yerine getirmekteyiz. Kırsal mahallerimizin hak ettiği kimliğe yaraşır hizmetlerimizi yerine getiriyoruz. Konforlu ulaşım şartlarını sağlamak için yoğun emek harcayan mesai arkadaşlarımıza, hizmetlerimizi benimseyerek sahiplenen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

UZUNDERE MAHALLESİNDE 3 KİLOMETRE GENİŞLETME PROGRAMI VAR

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri hem Uzundere mahallesinde hem de Küpdüşen mahallesinde yol genişletme çalışması gerçekleştiriyor. Uzundere mahallesinde 3 kilometrelik yol genişletme çalışmasının 1.5 kilometresi tamamlandı, geri kalan 1.5 kilometre yolun yaklaşık 2 ay içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Uzundere mahallesinde 3 kilometrelik yol genişletme çalışması tamamlandığında 1.5 kilometresinin beton yol yapılacağı öğrenildi.


KÜPDÜŞEN MAHALLESİ KUZ MEVKİİNDE 1 KİLOMETRE GENİŞLETME KALDI

Küpdüşen mahallesi Kuz mevkiinde de Aralık ve Ocak aylarında yapılan kış şartları nedeniyle bir süre ara verilen yol genişletme çalışmasının bir hafta sonra yeniden başlayacağı bildirildi. Bu mevkide 4 kilometrelik yol genişletme programı olduğu ve geriye kalan kilometrenin 1 ay içerisinde tamamlanacağı bildirildi. Küpdüşen mahallesi Kuz mevkiindeki yol genişletme çalışmasının tamamlanmasıyla buranın sathi kaplama asfalt yapılacağı öğrenildi.

AŞAĞITEPE’YE BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ

Fatsa Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü bir diğer yol genişletme çalışmasını Aşağıtepe mahallesinde gerçekleştirdi. Aşağıteğe Çelli mevkiinde, Aliustaoğlu mevkiinde ve Aşağıtepe Yukarıtepe bağlantısında toplamda 1.5 kilometre Şubat ve Mart aylarında gerçekleşen yol genişletme çalışmaları tamamlandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)