fatsa'da İstihdam Seferberliği

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar 250 kadına iş imkanı sağlayacak olan Mesleki Eğitim Atölyesinde tüm hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Yerel 16.11.2021, 20:10
fatsa'da İstihdam Seferberliği

Japonya Büyükelçiliği ve Fatsa Belediyemiz işbirliği ile Fatsa Halk Eğitim Merkezi'nde hayata geçirilen Mesleki Eğitim Atölyesinde 250 işsiz kadına iş imkanı sağlanıyor.

Fatsa Halk Eğitim Merkezi'nde hayata geçirilen Mesleki Eğitim Atölyesinde İŞKUR İl Müdürü İsa Kaymak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya ve İŞKUR İlçe Müdürü Mehmet Cem Kuru ile ziyaret eden Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Yıllık 250 kadına iş imkanı sağlayacak olan atölyenin şehre hayınlı olmasını diledi.


Türkiye’de 730’dan fazla proje başvurusu içerisinden titizlikle yapılan incelemeler sonucunda Fatsa Belediyesi'nin 10 proje arasında yer aldığını belirten Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Uygulanacak olan proje aynı zamanda Fatsa Belediyesi tarihinde ilk uluslararası hibe destekli proje özelliği taşıdığını belirtti.

Hiçbir iş deneyimi olmayan, meslek edinememiş, meslek edinmede geç kalmış kişiler için “İş Garantili” fırsat oluşturacaklarını belirten Başkan Kibar, "Özellikle Pandemi döneminde Hükümetimizin başlatmış olduğu istihdam seferberliğine güçlü bir katkı sağlayacak olan ‘Fatsa Kadınlar için Mesleki Eğitim Merkezi Projesi’ ile Karadeniz’in en büyük ve en fazla kişinin istihdam edildiği Organize Sanayi Bölgesi olma yolunda gücümüze güç katacağız." dedi.

Türkiye Japon Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki’ye, Diplomat ve Japon Büyükelçiliği Ekonomi Bölümü İkinci Katibi Akifumi Doma’ya, proje koordinatörümüze, emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


“İLK ETAPTA 400 KİŞİLİK İSTİHDAM”

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran'ın ev sahipliğinde Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İŞĶUR İl Müdürü İsa Kaymak, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, 14 işveren firma yetkilisinin hazır bulunduğu toplantıda MEGİP (Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi) protokol töreni çerçevesinde ilk etapta 400 kişilik istihdam için imzalar atıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)