Fatsa'da Karla Mücadele

Fatsa'da Kar yağışı sonrası kırsal mahallelerde sahil ve sahile yakın bölgelerde 20-25 santimetre yüksek kesimlerde ise ortalama 50-70 santimetre kar kalınlığı oluştu.

Yerel 25.01.2022, 20:02
Fatsa'da Karla Mücadele

Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri Ordu Büyükşehir Belediyesi koordineli olarak kar yağışının olumsuz etkilerini hafifletmek için teyakkuza geçti.

Fatsa şehir merkezinde kar nedeniyle kapalı yol bulunmazken 2 küreme ve tuzlama aracı, 5 Beko Loder, 1 Loder, 1 greyder ve 3 tane elle tuzlama ekibi mesai merhumu gözetmeksizin karla mücadele çalışmasını sürdürüyor. Kırsal mahallelerde ise ana yolların tamamı açık durumda. 7 grayder, 9 Beko Loder, 3 Loder ve 3 tuzlama aracı karla mücadele çalışmasına kırsal bölgelerin ara yollarında devam ediyor.

Kar yağışı öncesi Meteoroloji verilerini dikkate alarak önlem alan Fatsa Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri 24 esaslı çalışarak hem şehir merkezinde hem de kırsal mahallelerde kapanan yolları açtı.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Bolaman havzasında 35, Elekçi havzasında 42 mahalle olmak üzere toplam 77 kırsal mahallenin bulunduğunu belirterek, “Karla mücadele ekiplerimiz, olumsuz hava koşullarına karşı koordineli olarak çalışmalarını yürüttü. Tüm şehri etkisi altına almasına rağmen özellikle yüksek kesimlerde evlerine ulaşmakta zorluk yaşayan vatandaşlarımızın, yol açma çalışmalarımızla evlerine güven içerisinde ulaşmalarını sağladık. Gece, gündüz demeden fedakarca görev yapan belediye ekiplerimiz, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle günlük yaşamının olumsuz etkilenmemesi 7/24 canla başla çalışmasına devam etmektedir. Kar yağışının olumsuz etkilerini en aza indirmek için görev yapan tüm ekiplerimize teşekkür ederim.” dedi.

CAN DOSTLAR FATSA BELEDİYESİNE EMANET

Fatsa Belediyesi kar yağışı ile birlikte beyaza bürünen kentte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmadı.

Daha önce şehrin belli noktalara bıraktığı 16 adet besleme odağına 3 tane daha ilave yapan Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Organize Sanayi Bölgesi, Belice ve İslamdağ mahallesine yeni besleme odağı bırakarak şehrin muhtelif yerlerindeki köpek ve kediler için mama kuşlar için ise buğday bıraktı.

“BESLEME ODAKLARIMIZA YENİ İLAVELER YAPTIK”

Son zamanlarda yaşanılan çetin kış şartlarında sevimli can dostlar için sahada olduklarını söyleyen Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Erdem Yuva, Çetin geçen kış günlerinde sokakta yaşayan kuşlara, köpeklere, kedilere destek olmak için sahada olduklarını belirterek, “Yemleme çalışması yapıyoruz, 16 tane mama odağımıza ilaveten Belice, Organize Sanayi ve İslamdağ mahallemiz olmak üzere 3 tane daha besleme odağı ilavesi yaptık. Sokaktaki canlarımızın beslenmesi için mamalarımızın takviyesini yaptık. Fatsa Belediyesi olarak bu zor kış günlerinde sevimli dostlarımızın yanlarındayız. Onlara belediyemiz olarak destek olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Beslenme ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken can dostlarımız için vatandaşlarımızdan da bir ricamız var. Evlerinizim önüne yiyecek bırakmayı ihmal etmeyin. Bu noktada vatandaşlarımızdan da onlara destek bekliyoruz.” dedi.

Fatsa Belediyesi ekiplerine teşekkür eden İslamdağ mahallesi sakini Orhan Kavcı, “Sokak hayvanlarına destek konusunda müdürlerimize, şeflerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu zor günlerde sokak hayvanlarımız mağdur kalmıyor. Sokak hayvanları için belediyemizi ne zaman arasak, ekipler anında ihtiyaç ve talepleri yerine getiriyor.” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)