Fatsa'da Kent Bayramlaşması Gerçekleşti

Fatsa Kaymakamlığı ve Fatsa Belediyesi organizesinde Kurban Bayramı nedeniyle Atatürk Parkı Amfi Tiyatroda Kent Bayramlaşması düzenlendi.

Yerel 10.07.2022, 16:47
Fatsa'da Kent Bayramlaşması Gerçekleşti

Kent Bayramlaşmasına Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, resmi kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin kısa selamlama konuşmalarıyla başlayan Kent Bayramlaşmasında konuşan  Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, bir kurban bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bayramlar, birlik ve beraberliğin sağlandığı, dargınlıkların son bulduğu, kardeşliğin anlam bulduğu günlerden bir tanesidir. İki yıllık Pandemi döneminden sonra bugün salgının gölgesinden uzak, birlik beraberlik içerisinde sosyal mesafelerin kalktığı, maskelerden uzaklaştığımız bir bayramda bir aradayız. Bizleri bugünlere ulaştıran Rabbime şükürler olsun.

İki yıldır çok zor süreçler yaşadık. Bir bayramda bir büyüğün elini öpebilmenin ne kadar kıymetli olduğunu öğrendik. İnşallah, bu zor geçen iki yıllık süreçten birçok kazanım elde etmişizdir. Birlik ve beraberliğin sağlanması için öncelikle samimiyet gerekiyor. Ben bugün işini gücünü bırakıp aileleri ile dostlarıyla bayramlaşmaya kısa bir ara verip kent bayramlaşmasına katılan değerli misafirlerimize çok teşekkür ederim. Sayın Kaymakamımız öncülüğünde ilçemizde sağlamış olduğumuz güzel bir birlik ve beraberlik var. Bununla birlikte şehrimizdeki siyasi birlik ve uyumla birlikte şehrimizin bu zamana kadar ki, kronikleşmiş sorununun ben bu 3 yıl içerisinde çözüldüğüne inanıyorum. Bir taraftan genel seçimler, yerel seçimler yaklaşırken de siyasi parti temsilcilerimizin bir takım hesapları planlamaları oluyor. Bunlar üzerinden söylemler oluyor. Bunların her biri tatlı bir rekabet, bu tatlı rekabet sırasında bunun alt sınırını ve üst sınırını belirlersek özellikle samimiyet duygumuzu kaybetmemiş oluruz. Samimiyeti kaybetmediğimiz zamanda birlik ve beraberliğimizi her zaman sağlamış oluruz.” dedi.


“BİRLİK VE BERABERLİKLE FATSA DAHA İYİ YERLERE GELECEKTİR”

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran ise yaptığı konuşmada, “Bir kurban bayramını daha birlikte yaşıyoruz. Ben de bu bayramın bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Dünyada savaşların olmadığı barışın hakim olduğu insanların son derece mutlu olduğu dünya hayaliyle bayramı can-ı gönülden kutluyorum. Bayram olunca trafiğinde yoğun olduğu yerlerden bir tanesi de Fatsa. Bu vesileyle sürücülerimizin trafikte biraz daha dikkatli olması konusunda uyarıda bulunmak istiyorum. Sürücülerimiz trafikte ne kadar dikkatli olursa yaralanmalar can kayıpları da bu manada en aza indirilecektir. Fatsa birlik ve beraberliğin en üst seviyede olduğu bir ilçemiz. Ben her konuşmamda onu tavsiye ediyorum. Birlik ve beraberliğimiz ne kadar iyi olursa, bundan kazançlı çıkacak olan Fatsa ilçemizdir. Fatsamız inanıyorum ki, bu birlik ve beraberlikle daha iyi yerlere gelecektir. Ne yapılıyorsa Fatsa için yapılıyor. Herkes elinden gelen imkanları sağlamaya çalışıyor. Bundan şüphemiz yok. Bu vesile ile bütün hemşehrilerimizin bayramını canı gönülden kutluyorum.” diye konuştu.

Fatsa protokolü, Kent Bayramlaşmasının ardından İlçe Jandarma Komutanlığı, Fatsa İtfaiye Grup Amirliği, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Huzurevi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)