Fatsa'da METİP Alanında çocuk etkinlikleri

Fatsa'da Çocuk işçiliğinin önlenmesi amacıyla Mevsimlik Tarım İşçileri Projesi Alanında (METİP) öğretmenler nezaretinde eğitim alan çocuklar düzenlenen etkinlikle hoşça vakit geçirdiler.

Yerel 26.08.2021, 23:14
Fatsa'da METİP Alanında çocuk etkinlikleri

Mevsimlik Tarım İşçileri Projesi Alanında (METİP) öğretmenler nezaretinde eğitim alan çocuklar Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi oyuncuları tarafından düzenlenen etkinlikle eğlenceli oyunlar oynayarak hoşça vakit geçirdiler.

METİP Alanında çocuk etkinlikleri ile eğlenceler düzenleyen Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi oyuncuları çocuklara unutamayacakları bir gün yaşattılar. Güney Doğulu çocuklar masal karakterleri Miki Mouse, Minie Mouse, Sevimli palyaço, halat çekme, ip atlama, yakan top ve eğlenceli dans gibi etkinliklerle oldukça neşeli dakikalar geçirdiler.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar mevsimlik tarımda çocuk işçiliğinin önlenmesi hedefiyle, yerelde var olan imkanların değerlendirilmesi devletimizin çalışmaları sonucunda hayata geçirilen bu projede çocukların aileleriyle fındık bahçesine gitmek zorunda kalmayıp, kurulan alanda öğretmenler nezaretinde eğitimine devam ettiklerini ve oyunlar oynadıklarını ifade etti. Başkan Kibar, “Yaptığımız etkinlik sırasında çocukların gözlerindeki mutluluğu görmek bizleri mutlu etti. Çocukların temel gelişimsel gereksinimlerinin karşılanması hem çocuk işçiliğinin ortadan kaldırmasında hem de bu sosyal sorunun bir boyutu olan çocuk işçiliğinin sosyal yapıda ileriye dönük farklı sorunlar doğurmasını engellemede önemi büyük olan bu projede emeği geçen tüm devlet büyüklerimize teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)