Fatsa Hızlı Büyüyen Bir İlçe Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2020 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre Ordu’nun en hızlı ve en fazla büyüyen ilçesi Fatsa oldu.

Yerel 04.02.2021, 20:13 04.02.2021, 20:28
Fatsa Hızlı Büyüyen Bir İlçe Oldu

Fatsa Ordu'nun en hızlı büyüyen ilçelerinden birisi oldu. Ethem Kibar, Modern dokunuşlarla Fatsa’mızı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için Fatsa ilçesini planladıklarını söyledi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Yaşanan nüfus artışının Fatsa’daki gelişmeyi göstermesi açısından son derece önemli olduğuna vurgu yaptı. Başkan Kibar, "Geçtiğimiz yıldan bu yana 3914 kişi daha Fatsa’ya yerleşmeyi tercih etmiş. Bu son derece gurur verici bir gelişme. İnsanlar bir kenti seçerken elbette ki, kentteki gelişmişliğe ve sosyal yaşamdaki zenginliğe bakıyor. Bu manada şehrimize kattığımız değer nüfusumuza da yansıdı. Havzası ile birlikte Fatsa, dışarıdan çok göç alıyor. Bunun gerekçesi, Fatsa’nın gelişmesi ve güzelleşmesi ile bölgemizdeki Organize Sanayimizin büyümesidir. Bu büyüme ivmesi , yeni istihdam kapılarının açılması, yeni yatırımcıların gelmesinden kaynaklanıyor. ” dedi.

“GELECEĞİN FATSA’SINI PLANLIYORUZ”

Fatsa’da hizmet aşkıyla canla başla görev yaptıklarını ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Geleceğe bırakabileceğimiz en iyi miras her bir bireyin yaşamaktan gurur duyduğu, kendini mutlu hissettiği, onlara huzur veren gelişmiş, modern kimlikli şehirler bırakmaktır. Biz de, bu anlayışla bu güzel şehrimize hizmet aşkıyla tutuşup canla başla çalışıyoruz. Modern dokunuşlarla Fatsa’mızı daha yaşanabilir bir şehir haline getirme hedefimize azimle ve kararlılıkla ilerleyerek geleceğin Fatsa’sını planlıyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)