Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran Onuruna Veda Yemeği

Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Kocaeli Kandıra İlçesi Kaymakamlığına atanan Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran onuruna Fatsa Belediyesi organizesinde veda yemeği düzenlendi.

Yerel 27.08.2022, 10:03
Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran Onuruna Veda Yemeği

Kocaeli Kandıra İlçesi Kaymakamlığına atanan Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran onuruna Fatsa Belediyesi organizesinde veda yemeği düzenlendi.

Belediye Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen veda yemeğine Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Kale, çevre ilçe kaymakamları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri Kaymakam Ömer Lütfi Yaran ile ilgili duygu ve düşüncelerini belirten konuşmalar yaptılar.

“TECRÜBESİ BİZLERE ÇOK ŞEY KATTI”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ise veda yemeğinde yaptığı konuşmada, Kaymakam Ömer Lütfi Yaran ile uyum içerisinde 3 yıl boyunca görev süresi geçirdiğini belirterek, “Kaymakamımız ile birlik ve beraberlik içerisinde çalıştık. Bu veda yemeğine katılım gösteriyor ki bu şehirde sayısız dost kazanmış. Biz kendisinden razıyız. Biz Kaymakam beyden 3-4 ay önce göreve gelmiştik. Gerek tecrübesi ile kattığı değer gerekse eğitimden sağlığa, ulaşımdan sosyal yardımlara bir çok projeyi başarıyla yürüttüğüne şahit olduk. Biz üzgünüz ama Kandıra halkı çok şanslı diyebilirim. Çalışmaktan mutlu olduğum en güzel şehir Fatsa demesi bizleri mutlu etti. Ben davetimize icabet eden güzel dilek ve temenniler belirten herkese çok teşekkür ediyorum. Sayın Kaymakamımıza hizmetlerinden dolayı ve vermiş olduğu emeklerden dolayı şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

“FATSA BENİM GÖREV YAPTIĞIM EN GÜZEL İLÇELERDEN BİRİ”

Kaymakam Ömer Lütfi Yaran’da yaptığı duygu yüklü konuşmasında 28 yıllık meslek hayatında 16 ilçede görev yaptığını ifade ederek, “Kuzeyinden güneyine doğusundan batısına çok güzel yerlerde görev yaptım. Sayısız insan tanıdım. Aslen Trabzonlu olduğum için bu bölgeyi yakınen tanıyorum. Burada da biraz araştırsak akraba bile çıkabileceğim insanlar olabilir. Fatsa benim için en güzel, en zevkli çalıştığım yerlerden bir tanesi. Genç dinamik bir belediye başkanı, tecrübeli daire müdürleri, uyumlu siyasi parti temsilcileri olduğunu gördüm.

Böyle güzel bir ekibi her yerde bulmak zor. Fatsa bu bakımdan çok şanslı. Nerede olursak olarak Fatsalılara kapımız her zaman açık. Bizim yolumuz buradan geçerken mutlaka uğrayacağım. Fatsa sürekli büyüyen, gelişen ve göç alan bir ilçe. Daha iyi bir noktaya gelmesi için birlikteliğin devamlı olması lazım. Bugün bizim için bir son değil.” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)