banner434

banner433

Fatsa Medya Akademisi sona erdi

Fatsa Belediyesi tarafından gençlere yönelik düzenlenen Fatsa Medya Akademisi sona erdi.

Yerel 28.03.2022, 11:49 28.03.2022, 12:00
Fatsa Medya Akademisi sona erdi

Medya ve iletişim sektörüne yönelmeyi düşünen gençler için sektöre dair bilgi almaları, eğitim aldıkları konularla ilgili pratik yaparak tecrübe kazanmaları amacıyla hayata geçirilen Fatsa Medya Akademisi, final yaptı.

FATSA MEDYA AKADEMİSİNDEN 52 KİŞİ MEZUN OLDU

Fatsa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende, sosyal medya, metin yazarlığı, haber yazma teknikleri, fotoğraf çekimi, temel tasarım teknikleri, video çekim derslerinde başarılı olan 52 kişiye sertifikaları verildi.

“AMACIMIZ GENÇLERİMİZİN POTANSİYELİNE KATKI SAĞLAMAK”

Öğrencilere sertifikalarını veren Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa Medya Akademisi ile amaçlarının gençlerin potansiyeline bir şeyler katmak olduğunu söyledi.

“FATSA MEDYA AKADEMİSİYLE GENÇLERİMİZE YENİ BİR BAKIŞ AÇISI KAZANDIRDIK.”

Gençlere değer ve önem veren anlayışla görev yaptıklarını ifade Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Fatsa Belediyesi Medya Akademisi’ne başladığımız pazartesi günü burada belki de tam olarak nasıl bir eğitim dizisiyle karşılaşacağınızı bilmiyordunuz. Malumunuz olduğu gibi eğitim sürecini yakînen takip ettim. Paylaşımlarınızdan ve gözlerinizden anladığım üzere beklediğinizden çok daha kapsamlı ve yoğun bir hafta geçirdiniz. Fark ettiğim bir diğer şey de ortamdaki sıcaklık. İlk gün burada birbirine yabancı gözlerle bakan kişiler vardı, şimdiyse içinizdeki duygular resmen mekâna yansıyor. Bunu görmek de bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Fatsa Medya Akademisi’nde almış olduğunuz eğitimlerle hayata bakışınıza yeni bir pencere açıldığını, iletişim ve sosyal medya kullanımı noktasında farklı bir ufuk kazandığınızı düşünüyorum. Bundan sonra öğrendiklerinizi fiiliyata geçirme işi sizde. Sizlere tüm kalbimle inanıyorum. Eğitimlere katılım noktasında gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ediyor, bundan sonraki süreçte hayatınızdaki tüm rollerde başarılar diliyorum.” diye konuştu.  

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)