FATSA SPOR KENTİ OLUYOR

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar 13 spor tesisini hayata geçirecek olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Yerel 29.01.2022, 22:05 29.01.2022, 22:12
FATSA SPOR KENTİ OLUYOR

Fatsa'da Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ile futbol sahası projesi için Dolunay mahallesi Durukent Sokakta ilk kazma vuruldu.

Fatsa’ya Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu ile imzalanan protokol kapsamında yapılacak olan sentetik çim yüzeyli 6 adet halı saha, 6 adet basketbol voleybol sahası ve 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu için start verildi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar 13 spor tesisini hayata geçirecek olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını ifade etti,

Fatsa'nın spor kenti olması için çok çalıştıklarını belirten Başkan kibar yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün “Bismillah” diyerek, Dolunay mahallesi Durukent Sokakta 7 bin 700 metre kare alan üzerine yapımı için toprağa ilk kazmayı vurduğumuz yarı olimpik yüzme havuzu tesisimiz ile futbol sahası projemizin startını verdik. Fatsa’mızın sosyal ve sportif anlamda gelişmesine yönelik attığımız adımlarımızla amacımız;  yatırımlarımızla tabana yaymayı hedeflediğimiz sporun rekabetçi kimliğinden ziyade, bütünleştirici ve birleştirici yönleriyle dostluk ve kardeşlik üzerine kurulu bir gençlik oluşturmaktır. Fatsa’mızı sporun lider kenti yapmak, daha fazla gencimizi sporla buluşturmak için bütün enerjimizle canla başla çalışıyoruz.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)