Fatsa'da Avni Kaysal ile Online Konser

Fatsa Belediyesi,  sosyal medya hesaplarından yayınladığı Türk Halk Müziği konseri beğeni topladı. Avni Kaysal ise Yele Verdim Resimleri, Yan Yaralı Yüreğim Yan , Vicdansız, Bir Yürüdük Bir Zamanlar türkülerini söyledi.

Yerel 26.01.2021, 20:35 26.01.2021, 21:44
Fatsa'da Avni Kaysal ile Online Konser

Fatsa Belediyesi, Pandemi döneminde kültür ve sanat faaliyetlerini online olarak sanat severlerle buluşturdu. Sosyal medya hesaplarından yayınladığı Türk Halk Müziği konseri ile beğeni toplayan Fatsa Belediyesi, online olarak gerçekleştirdiği konserlerin dördüncü bölümünde Belediye Konservatuar Müdürü Avni Kaysal konuk oldu. Kaysal, söz ve müziği kendisine ait olan türküleri seslendirdi.

Dördüncü online konsere ‘Omuzumda Sevda Yükü’ adlı türküyü söyleyerek başlayan solist Kandemir Kaytaz, daha sonra Sazım, Gene Ben Yandım, Yürü Bre Yalan Dünya, Şu Karşıki Dağda Kar Var Duman Yok, Kula'da Sevdiğim Kula türkülerini seslendirdi.

Avni Kaysal ise ‘Yele Verdim Resimleri’ ,‘Yan Yaralı Yüreğim Yan’, ‘Vicdansız’ , ‘Bir Yürüdük Bir Zamanlar’ türkülerini söyledi.

Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesinden İlker Taze ise solist Kandemir Kaytaz’ın ‘Sazım’ türküsüne yine ‘Sazım’ şiiriyle eşlik etti.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Konservatuar ekibimiz şimdi de Kandemir Kaytaz ve Avni Kaysal ile sahne aldılar. Kültür-sanat etkinliklerini online olarak sanatseverlere ulaştırmaya devam edeceğiz. Pandemi döneminde halkımızın moral ve motivasyonunu arttıran konser etkinliklerimizi dijital platformlar üzerinde sanatseverlerimizle buluşturmayı sürdürüyoruz. Halkımızın memnuniyeti devam ettikçe bu tür etkinliklerimize yer vermeye devam edeceğiz”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)