Fatsa'da Ilıcaya Yeni Park Sevinci

Fatsa Belediyesi tarafından Ilıca Mahallesi Cemal Melikoğlu Caddesi’ne yapılan park, çocuk oyun gurubu ve peyzaj çalışması ile güzel bir görünüme kavuştu.

Yerel 09.02.2021, 16:35 09.02.2021, 18:28
Fatsa'da Ilıcaya Yeni Park Sevinci

Fatsa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Ilıca Mahallesi Cemal Melikoğlu Caddesi’nde yapımı tamamlanma aşamasına gelen park, en çok çocukları sevindirdi.

Pandemi sürecinde ev de kalma zorunluluğu yaşayan çocuklar kendilerine ait vakitte parka konulan oyun gurupları ile hoşça vakit geçiriyor. Kamelya ve çocuk oyun gurubu konulan, peyzaj çalışması bitme aşamasına gelen parka, vatandaşların spor yapılabilmesi için fitness spor aletleri de yerleştirilecek.

BAŞKAN KİBAR “ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞU HER ŞEYE DEĞER”

Park ve yeşil alanların çocukların dünyasına olumlu etkiler bıraktığını söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Özellikle dünyanın içinde bulunduğu ve devam eden pandemi sürecinde çocuklarımız sokaklardan, oyun alanlarından ve okullarından uzak kaldı. Bizlerde bu süreç bittiğinde çocuklarımız parklarda ‘doya doya oynasın’ diye park olmayan mahallelerimizde yeni parklar kuruyoruz. Onların mutluluğu ve tebessümü her şeye değer. İnşallah bahar aylarına doğru bu korona virüsü yeneceğiz ve çocuklarımız ile birlikte parkların tadını doya doya çıkaracağız.” dedi.

MAHALLE MUHTARI “YAPILAN HİZMETLERDEN MEMNUNUZ”

Ilıca Muhtarı Zafer Can ise yapılan hizmetler Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar’a teşekkür ederek, “Sadece park değil uzun zamandır görmediğimiz birçok hizmeti İbrahim Etem Kibar Başkanımız sayesinde halkımızla buluşturmaya başladık. Gerek Ilıca parkımız olsun, gerek beton yollarımız olsun mahallemize çok önemli hizmetler kazandırmıştır. Bu parkın yapılmasına çocuklarımız çok sevindi. Ayrıca aileler de çok mutlu oldu. Çünkü bu çevredeki haneler ve kalan aileler için bu park alanı bir yaşam alanı oldu.” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)