Fatsa'da Kar Timlerinden Özverili Çalışma

Fatsa'da etkisini gösteren kar yağışı neticesinde kapanan yollar Fatsa Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin programlı ve titiz çalışması sonucu kısa sürede açıldı.

Yerel 19.02.2021, 21:58 20.02.2021, 22:50
Fatsa'da Kar Timlerinden Özverili Çalışma

Tüm yurtta etkisini sürdüren kar yağışları Fatsa’da Pazartesi gecesi başlayıp Çarşamba günü sona erdi. Fatsa'da kar yağışı sonrası kırsal mahallelerde kapanan yollar Fatsa Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin programlı ve titiz çalışması sonucu kısa sürede açıldı.

Kar yağışı sonrası kırsal mahallelerde sahil ve sahile yakın bölgelerde 20-25 santimetre yüksekliğinde kar olurken, yüksek kesimlerde ortalama 50-70 santimetre kar kalınlığı oluştu.
Kar yağışı öncesi Meteoroloji verilerini dikkate alındı. Önlemlerini alan Fatsa Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri 24 Saat aralıksız çalışarak kırsal mahallelerde kısa sürede kapanan yolları açtı.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Bolaman havzasında 35, Elekçi havzasında 42 mahalle olmak üzere toplam 77 kırsal mahallerinin bulunduğunu belirterek şunları söyledi; “Karla mücadele ekiplerimiz, olumsuz hava koşullarına karşı koordineli olarak çalışmalarını yürüttü. Tüm şehri etkisi altına almasına rağmen özellikle yüksek kesimlerde evlerine ulaşmakta zorluk yaşayan vatandaşlarımızın, yol açma çalışmalarımızla evlerine güven içerisinde ulaşmalarını sağladık. Ordu Büyükşehir Belediyemizle koordineli olarak, 11 Bekoloder kepçe, 4 Loder kepçe, 6 Grayder ve 1 tuzlama ve kar küreme aracı ile 24 saat esaslı çalışarak kırsaldaki ara yolar da dahil olmak üzere bütün yollarımızı açtık” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)