banner434

banner433

FATSA’YA DEV EĞİTİM YATIRIMI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Fatsa’ya müjdelediği eğitim yatırımlarını değerlendiren Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, ülkenin en önemli kalıcı sermayesinin insan eğitimine yönelik yapılan beşeri sermaye olduğunu belirtti.

Yerel 10.02.2022, 23:40
FATSA’YA DEV EĞİTİM YATIRIMI

Bir dizi açılış ve ziyaretler için Ordu’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Fatsa ilçesine 3 tanesi 24 derslikli, TOBB tarafından 1 tanesi 22 ve 1 tane 16 derslikli 5 okul müjdesi verdi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Fatsa’ya müjdelediği eğitim yatırımlarını değerlendiren Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, ülkemizin en önemli kalıcı sermayesinin insan eğitimine yönelik yapılan beşeri sermaye olduğunu belirterek, “Bu sermayeyi ne kadar artırabilirsek ülkemiz o kadar güçlü, yarınlarımız o kadar müreffeh olur. Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’in Ordu ziyaretinde eğitim alanında Fatsa’mıza yapılacak olan yatırımların müjdesini aldık.vBu kapsamda Fatsa’mıza; Ayazlı Mahallesi'ne 24 derslikli bir ortaokul, Dolunay Mahallesi'ne 24 derslikli bir ilkokul, Dolunay Mahallesi'ne 24 derslikli bir ortaokul, Kurtuluş Mahallesi'ne 16 derslikli bir İmam Hatip Ortaokulu ve TOBB tarafından Dolunay Mahallesi’nde 22 Derslikli Sağlık Meslek Lisesi hayırlı olsun. Eğitim yatırımlarının Fatsa’mıza kazandırılmasına olur veren Mili Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’e, Ordu Valimiz Tuncay Sonel’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, Ordu Milletvekillerimiz Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı, Metin Gündoğdu’ya ve emeği geçen herkese şahsım ve Fatsalı hemşehrilerim adına teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)