Alexa

Ferhat Günaydın'dan çok Önemli Projeler

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın Samsun'da işsizliği en aza indirecek projelerle gündemde olmaya devam ediyor.

Ferhat Günaydın'dan çok Önemli Projeler
banner327
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın Samsun'da işsizliği en aza indirecek projelerle gündemde olmaya devam ediyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Ferhat Günaydın Samsun'un geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

MHP Samsun Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Sayın Dr. Ferhat GÜNAYDIN Önemli Projeleri hakkında şöyle dedi:

Bu proje Samsun’da üretim yapmak buna bağlı olarak da işçi istihdamını arttırabilmek üzerine yapılan çok önemli bir projedir. Bilinmektedir ki belediyelerin belli başlı görevleri vardır. Bazıları, şehrin alt yapısı, içme suyu tedarik, pazar ve eğlence yerleri, çevre düzenlemesi v.b belediyelerin asli görevleridir. Birde toplum için sosyal görevleri vardır. Bu da ailelere yakacak, gıda hatta belirli miktarda para v.b projelerle yapılmaktır. Bu tip projeler topluma balık tutmayı değil de balık yemeyi öğretmek gibi bir şeydir. Bu projelere harcanan paralarla fabrikalar açılabilir, işletmeler kurulabilir, yeni iş alanları açılabilir. Bu konuyla alakalı ben ve ekibim Samsun il ve ilçe sınırları içerisinde ki işsizlik ve buna bağlı yoksulluğun bilincindeyiz. Bu sebeptendir ki Samsun’umuzun en başta işçi istihdamı ve üretim üzerine yapılan projelere ihtiyacı vardır. Büyük Şehir Belediyesi olarak belediyemizin ve diğer şehir belediyelerinin ihtiyaç duydukları ürünlerin özellikle en çok tüketilen ürünlerin fabrikasını kurmak, hem kendi ihtiyacımız olan ürünleri hem de diğer şehir belediyelerinin ihtiyaçlarını kendi üretimlerimizle ve kendi elemanımızla karşılamak en başlıca amacımızdır. 
Kurmayı düşündüğünüz fabrikanın niteliğini sorduğumuz Günaydın;  Bu bir Kompozit fabrikası. Olacaktır.Neden kompozit fabrikası derseniz, fabrikayı kurarken üretilen ürünün satılması fabrikanın istikrarı ile paralel olmaktadır. O yüzdendir ki üretilen malın satılması ve bu ürünlere talebi olması çok önemlidir. Yapmış olduğumuz araştırmalara göre Türkiye Belediyelerinin ürün alımında en başta gelenler kompozitten elde edilen ürünlerdir. Bu ürünler banklar, çiçek saksıları, yol dubaları, rögar kapakları, yağmur ızgaraları, çöp konteynırları, elektrik direkleri v.b ürünlerdir. Kısacası Samsun Büyük Şehir Belediyesi olarak tüm Türkiye’de ki il ve ilçe belediyelerinin yukarda ki ürünlerle alakalı talebine cevap vermek ve bunu Samsun halkıyla başarmak en büyük arzumuzdur.

İlk etap da fabrikanın kurulum aşaması başlangıçtan itibaren ortalama 4 veya 5 aydır. Ortalama işçi istihdamı ise üretilen ürünlerin satılmasıyla alakalıdır ki yalnızca İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ve ilçelerinin yıllık talep ettiği ürünleri üretmek için 2.500 personel gerekmektedir. Tüm Türkiye’nin Belediyelerinin bizden ürün temini yapması halinde fabrikanın kapasitesini ve personel istihdamını siz düşünün. Maliyetimiz ise 4 ile 5 milyon TL civarındadır.. Fabrikanın kurulum maliyetleri olan 4-5 milyon gibi rakamları pekala belediyemiz karşılayabilir. Üretilen ürünün satışına gelirsek kesinlikle diğer belediyelerin bizi tercih edeceğini ve projemiz destek vereceğini düşünüyoruz. Geriye bir tek eleman tedariki kaldı ki bunu da bence Samsun halkına sormalıyız. Aslında bu proje genel anlamda bir projedir. Devlet olarak yapılsa örneğin, yurt dışından ithal ettiğimiz ürünler yerine makinelerini ithal etmiş olsak hem işsizliğe bir çare olmuş olur, hem de ekonomimiz Dünya’da kendine bir yer edinmiş olur. Bir şehir yönetiminde “Samsun’u Samsun yapmak” değil de bir İstanbul, bir Hong-Kong yapabilmek marifettir. İşte biz buna talibiz. Tüm Samsun halkı ve esnafı projemizin bir parçasıdır diyerek sözlerini tamamladı.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 10:57
YORUM EKLE