banner424

banner425

banner423Firuze Ak, 17 ilçede 51 ekiple İlaçlama yapıyoruz

havaların ısınmasıyla birlikte sıcak havalarda vatandaşları rahatsız eden haşerelere karşı ilaçlamalarını hızlandıran Manisa Büyükşehir'in Haşere İle Mücadelesi Devam Ediyor,

Yerel 30.03.2021, 16:46
Firuze Ak, 17 ilçede 51 ekiple İlaçlama yapıyoruz

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Haşereyle Mücadele Şube Müdürü Firuze Ak, Havaların ısınmasıyla beraber sivrisinek, karasinek ve yakarca gibi haşerelerin önüne geçmek için tüm sulak alanlarda larvasit uygulamalarına başlanıldığını bildirdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte sıcak havalarda vatandaşları rahatsız eden haşerelere karşı ilaçlamalarını hızlandırdı. Yapılan ilaçlama çalışmaları ile vatandaşların yaz mevsimini daha rahat ve hijyenik bir şekilde geçirmesinin amaçladıkları belirtildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Haşereyle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Vatandaşların yaz mevsiminden daha rahat ve sağlıklı bir ortamda faydalanmaları için ekipler ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Binalarda su birikmesine olanak sağlayan bodrum katları, üstü açık olan dereler, sulama kanalları, sazlık alanlar gibi çeşitli noktalarda ilaçlama çalışmalarını yapan ekipler, vatandaşların sağlıklarını ön plana alarak hizmetlerine devam ediyor.

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Haşereyle Mücadele Şube Müdürü Firuze Ak, yapılan çalışmaların 17 ilçede devam ettiğini belirterek, “17 ilçede, toplamda 51 ekip ile tüm ilaçlama çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Havaların ısınmasıyla beraber sivrisinek, karasinek ve yakarca gibi haşerelerin önüne geçmek için tüm sulak alanlarda larvasit uygulamalarına başlanıldı. Ekiplerimiz büyük bir özenle işlerini yapıyorlar. Tüm sığınaklar, süs havuzları, bodrum katları, tüm sulak alanlar, hayvan su içme yalakları gibi bütün alanlarda uygulamalarımızı devam ettirmekteyiz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)