Gazeteciler İHA pilotluğu eğitimi

Çorum Gazeteciler Cemiyeti ve Medya-İş Sendikası iş birliğiyle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı İHA pilotluğu sertifika eğitimi düzenlendi. 

Yerel 09.12.2018, 15:14
Gazeteciler İHA pilotluğu eğitimi

Teorik eğitimlerin Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Salonunda yapıldığı eğitim programında, pratik deneyim kazanılmasının ardından yapılan sınavla 24 gazeteci İHA pilotu sertifikası almaya hak kazandı. 

Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, yaptığı açıklamada, basın sektöründe teknolojik anlamda önemli gelişmeler yaşandığını söyledi. 

İnsansız hava araçlarının, fotoğraf ve görüntü kaydı için sektördeki en önemli gelişmelerin başında geldiğini belirten Erzen, Çorum basınının teknolojiyi yakından takip etmesini sağlamak amacıyla İHA pilotluğu eğitimi düzenlediklerini kaydetti. 

iHA kullanımı için belli yasal zorunlulukların yerine getirilmesi gerektiğini hatırlatan Erzen, şunları kaydetti:

"Eğitimde yasal zorunluluk ve haklarımız konusunda bilgilendik. Ayrıca teknik konularda da bilgi sahibi olduk. İlimizdeki ajanslardan, günlük gazetelerimizden ve internet haber sitelerinden arkadaşlarımız eğitime ilgi gösterdi. İnsansız hava araçları artık savunma sanayinden zirai ilaçlamaya kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Gelecekte daha pek çok konuda da kullanımı mümkün olacaktır. Biz bugün sertifika ve ehliyet sahibi olduk. Gerekli ekipmanların tedarik edilmesiyle kısa süre içinde ilimizden çok güzel fotoğraf ve görüntüler kaydetmeye başlanacağından eminim. Eğitime katılan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum." 

Eğitime Medya-İş Sendikası Genel Sekreteri Sezai Ballı, Genel Sekreter Yardımcısı Gülizar Gülebak da katıldı. 

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)