Gazi Çiltaş'tan Şehit Yakınları ve Gazilere İftar

Gaziler ve Şehit Yakınları Ramazan’da da bir araya gelerek, iftar sofrasında oruçlarını birlikte açıyorlar.

Yerel 30.06.2015, 01:16 30.06.2015, 01:26
Gazi Çiltaş'tan Şehit Yakınları ve Gazilere İftar

Türkiye Harp Malulleri, Gaziler, Şehit ve Dul Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş önderliğinde birlik ve beraberliklerini her geçen gün arttırarak kardeşane duygularını güçlendiren Gaziler ve Şehit Yakınları Ramazan’da da bir araya gelerek, iftar sofrasında oruçlarını birlikte açıyorlar. Bunlardan biri de Gazi Uzman Çavuş Çiltaş’ın ev sahipliğinde Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı Manisa İl Müdürlüğü Eğitim Kampı bahçesinde gerçekleşti. İftara çok sayıda Gazi ve Şehit Yakınının yanı sıra Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman ile Yüzme ve su sporu hocaları da katıldı.

Gazi Yaşar Çiltaş’ın Şehit Yakınları ve Gazilere yönelik düzenlediği iftar yemeği Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim Kampı bahçesinde gerçekleşti. Gazi ve Şehit Yakınlarının aileleriyle birlikte katıldığı iftara Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman ile Yüzme ve su sporu hocaları da katılımlarıyla destek verdiler. Gerçekleşen iftar yemeğinden dolayı Gazi Uzman Çavuş Yaşar Çiltaş’a Şehit Yakınları ve Gaziler adına teşekkür eden Türkiye Harp Malulleri, Gaziler, Şehit ve Dul Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, “Gazimiz Yaşar Çiltaş'ın davetlisi olarak Gazi ve Şehit yakınlarımızla bir araya gelerek Ramazan bereketinde iftar sofrasında oruçlarımızı açtık. Biz Gaziler ve Şehit Yakınları olarak bizlere bırakılan kutsal emanetin bekçileriyiz. Bizim ortak paydamız öncelikle ay yıldızlı Türk bayrağı ve üzerinde yaşamış olduğumuz kutsal topraklar. Bu ortak payda bizi birbirimize bağlıyor. Yılın bütün günü olduğu gibi 11 ayın Sultanı Ramazan ayında da gerek iftar ve sahur sofrasında olsun gerek dost muhabbetinde olsun Şehit Yakınlarımız ve Gazilerimizle bir araya gelmenin bahtiyarlığını ve hazzını yaşıyoruz. Bizler Şehitlik ve Gazilik kavramını en iyi şekilde temsil etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Derneğimiz çatısı altında değerlerimizi yaşatacağız. Beraberce yaptığımız çalışmalarla topluma örnek olmanın yanında ülkemizin birlik ve beraberliğinin korunmasının teminatı olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi arkadaşımız Yaşar Çiltaş’a ve ailesine ev sahipliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

KAHRAMANLARIMIZ BİZLERE EMANET

Ramazan ayının rahmet ve marifet ayı olduğunu söyleyen Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman ise Ramazan ayının bütün güzelliklerin, iyiliklerin kardeşliklerin, dostlukların paylaşmanın bir arada olduğu bir ay olduğunu ifade etti. Duman, “Bu ay içerisinde de her gün değişik ortamlarda da iftarlar yapılıyor. Biz de bu düzenlenen ve davet edildiğimiz iftar sofralarına sevdiklerimizle bir arada olmak üzere davete icabet ediyoruz. Bugün de Yüzücü sporcumuz Batuhan Çiltaş’ın Babası Gazi Yaşar Çiltaş’ın düzenlediği iftara katılarak hem gelen daveti boş çevirmeme adına hem de Şehit Yakını ve Gazi ailelerimizle birlikte iftar yapmak için ailelerimizle katılım gösterdik. İstiklal ve hürriyetlerimizi bize bağışlayan Şehitlerimizin yakınları ve canları pahasına vatan savunmasında Gazi olan kahramanlarımız bizlere birer emanet. Biz de emanetlerimize sahip çıkmak için her türlü çabayı göstererek elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ve her zaman onların yanında olduğumuzu yineliyoruz” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)