Geleneksel Ödüllü 2. Resim Yarışması'nın Başvuruları Sona Erdi

Fatsa Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “23 Nisan Coşkusunu Resme Sığdır” temalı Geleneksel Ödüllü 2. Resim Yarışması’nın başvuruları sona erdi.

Yerel 21.04.2021, 14:48
Geleneksel Ödüllü 2. Resim Yarışması'nın Başvuruları Sona Erdi

İlkokul ve ortaokul düzeyinde çocuklara resim sanatını sevdirmek, yaratıcılıklarını teşvik etmek, çocukların ulusal duygularını sanatla ilişkilendirerek hem milli hem manevi hem de estetik becerilerini geliştirmek amacıyla düzenlenen “23 Nisan Coşkusunu Resme Sığdır” temalı Geleneksel Ödüllü 2. Resim Yarışması’nın son başvuru süresi 20 Nisan 2021 saat 20.00 itibariyle son buldu.

YARIŞMAYA, İLKOKUL VE ORTAOKUL KATEGORİSİNDE 284 KATILIM OLDU

Yarışmaya yapılan 284 başvurunun 174’ü ilkokul kategorisinde, 110’u ortaokul kategorisinde oldu. Güzel sanatlar dalında uzman üyelerden oluşan jüri, whatsap üzerinden gönderilen 284 resme, kompozisyon, özgünlük, armoni, temaya uygunluk ve teknik beceri olmak üzere 5 ölçüt üzerinden değerlendirme yapacak. Her bir katılımcının gönderdiği resim, 20’şer puan olarak belirlenen 5 ölçüte göre toplam 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacak. Değerlendirme sonuçları kamuoyuna ilan edildikten sonra ilkokul ve ortaokul kategorisinde ayrı ayrı verilecek ödüllerde birinciye Laptop, ikinciye Tablet, üçüncüye Akıllı Saat verilecek.

“ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN 23 NİSAN ”

Çocukların gözünden 23 Nisan’ı resmettiklerini söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ İçinde bulunduğumuz pandemi dönemini göz önünde bulundurarak, çocuklarımıza yönelik geçen sene düzenlemiş olduğumuz resim yarışmamıza katılımın yoğun olduğunu görmemiz bizleri ikincisini yapmaya teşvik etti. Dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılına özel çocuklarımız için bu sene de, ödüllü ikinci resim yarışmamızı düzenledik. Bu yılda da, katılımın yoğun olması bizleri sevindirdi. Çocuklarımızın sanatla, kültürle iç içe olması ülkemizin geleceği açısından önemli. Gönderilen her bir resim, güzel sanatlar dalında uzman üyelerden oluşan jürimizin belirlediği ölçütlere göre değerlendirilecek. Yarışmanın sonuçlarının hayırlı olmasını diliyor, yarışmaya katılan tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum” dedi

Yorumlar (0)