Genç’ten şehit Birinci’nin annesine ziyaret

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kuzey Yıldızı Mahallesi sakinleri ile buluştu, şehit Mesut Birinci'nin annesini ziyaret edip, hayır duasını aldı.

Yerel 02.07.2016, 01:16
Genç’ten şehit Birinci’nin annesine ziyaret
Canik Belediyesi'nin farklı mahallelerde kurduğu Gönül Sofrası'nın bu seferki durağı Kuzey Yıldızı Mahallesi oldu. Engelsiz Kafe ve Park bahçesinde düzenlenen Gönül Sofrası'na mahalle sakinlerinin ilgisi yoğun olurken, Başkan Osman Genç önce kazanın başına geçip bol kepçe yemek dağıttı, ardından eşi Nimet Genç ile birlikte masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti. Orucun birlikte açıldığı iftar yemeğinde gönüller bir oldu.

GELENEKSEL ETKİNLİKLER
Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğunu, bu bilinçle gerçekleştirilen Ramazan etkinliklerini her yıl devam ettirmek istediklerini belirten Başkan Genç, "Ramazan ayı bizleri bir araya getiren, gönülleri coşturan bir aydır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu Ramazan ayında da kutlu ayın ruhuna uygun etkinlikler düzenliyoruz. Artık Ramazan akşamları Canik Belediyemiz tarafından geleneksel hale getirildi. İnşallah bundan sonra da bu sofralar kurulacak" dedi.

AYNI SOFRA ETRAFINDA
Ramazan etkinliklerinin unutulmaya yüz tutmuş değerlerin yaşatılması açısından oldukça önemli olduğunu ifade eden Genç, "Aslında bu Gönül Sofrası dünya nimetlerinin yenilip, içildiği bir sofranın çok daha ötesinde bir anlam taşımaktadır. Unutulmaya yüz tutmuş değerler ile insanların bir araya gelmesi ve özellikle Ramazan’ın maneviyatının, güzelliğinin gelecek nesillere taşınması adına oldukça önemlidir. Mahalle iftarları sayesinde komşular, arkadaşlar ve mahalle sakinleri aynı sofra etrafında bir araya geliyor. Bu sofralarda muhabbetimiz, komşuluk ilişkilerimiz artıyor" diye konuştu.

ŞEHİT BİRİNCİ'NİN ANNESİNE ZİYARET
Kuzey Yıldızı Mahallesi'nde kurulan Gönül Sofrası'nda çocukların ilgisiyle de karşılaşan Başkan Osman Genç, iftar yemeğinin ardından Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde mahalle sakinleri ile çay içip sohbet etti. Başkan Genç'in son durağı ise 1974 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Barış Harekatında şehit düşen Mesut Birinci'nin annesi Rahime Birinci'nin evi oldu. Şehit annesini ziyaret edip, hayır duasını alan Başkan Genç, "Bizlere bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi rahmetle anıyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)