Giresun'da TİM KOBİ İhracat Seferberliği” Eğitimi

Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) ihracata teşvik edilmesi amacıyla “TİM KOBİ İhracat Seferberliği” çerçevesinde gerçekleştirilen eğitim programlarını Giresun'da devam ettirdi.

Yerel 05.03.2020, 11:48
Giresun'da TİM KOBİ İhracat Seferberliği” Eğitimi

TİM KOBİ İhracat Seferberliği” çerçevesinde gerçekleştirilen eğitim programlarının yeni durağı Giresun oldu. TİM koordinasyonu ile daha önce Anadolu’nun birçok şehrinde gerçekleştirilen eğitim programlarının bir yenisi, Karadeniz İhracatçı Birlikleri (KİB) organizasyonunda 02-03 Mart 2020 tarihlerinde Giresun’da düzenlendi.

KİB Genel Sekreterliği hizmet binasında gerçekleştirilen eğitim programı çerçevesinde, gerek Giresun gerekse çevre illerden gelen firma temsilcilerinden oluşan katılımcılara 2 gün boyunca TİM, KOSGEB, Eximbank, Kredi Garanti Fonu ve TOSYÖV yetkilileri ve akademisyenler tarafından çeşitli konularda bilgilendirme yapıldı.

Söz konusu programın ilk gününde TİM’in ihracatı artırmak adına faaliyetleri ve ihracatçılara yönelik hizmetleri, KOSGEB'in yürüttüğü destek programları, Giresun’un sektörel rekabet gücünün analizi, ihracatın temelleri ve İhracatta pazarlama stratejileri ile ihracatta dijitalleşme üzerine sunuşlar gerçekleştirildi.

Programın ikinci gününde ise, Eximbank ve Kredi Garanti Fonu yetkilileri tarafından finansal anlamda ihracatçılara verilen kredi ve sigorta destekleri hakkında katılımcılara önemli bilgiler sunuldu ve söz konusu eğitim programının katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılandığı gözlemlendi.

Ülkemizin kalkınmasındaki temel taşlardan biri olan ihracatın artırılması için TİM ve İhracatçı Birlikleri tarafından yürütülen çalışmalara hız kesmeden devam edilecektir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442