Gölbaşı Belediyesi Ata Tohumları Topraktan Sofralara Taşıyor

Gölbaşı Belediyesi yerli tohum geleneğini yeniden canlandırıyor. Ürettiği ata tohumlarından yetiştirdiği mahsulleri ihtiyaç sahibi ailelerin sofralarına taşıyor.

Yerel 15.08.2021, 20:09 15.08.2021, 22:16
Gölbaşı Belediyesi Ata Tohumları Topraktan Sofralara Taşıyor

Gölbaşı Belediyesi unutulmaya yüz tutmuş yerli tohum geleneğini yeniden canlandırıyor. Ürettiği ata tohumlardan yetiştirdiği mahsulleri sofralara taşıyor.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Park Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından ata tohumlarımız ile yetiştirdiğimiz mahsullerimizi Paylaşım Noktası aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Ben çiftçilerimizden şunu rica ediyorum. Lütfen ata tohumumuza sahip çıkalım. Gelecek nesillerimiz için ata tohum çok önemli. Tarım ve hayvancılık ekonomimize geleceğimize yön verecek. Atılan küçük adımlar ile ülkemiz yeşillenecek.” dedi.

‘İhtiyacın Yoksa Atma, Paylaş’

Her yaşta ihtiyaç sahibi vatandaşın giyim ihtiyacını karşılamakla birlikte, çeşitli ev eşyaları ve beyaz eşya taleplerine de yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Başkan Ramazan Şimşek, "Hayırsever vatandaşlar tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Paylaşım Noktası’na verilen ürünler, görevliler tarafından temizlendikten ve hijyen kurallarına uygun hale getirildikten sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor” dedi. 

"İhtiyacın yoksa atma, paylaş" sloganıyla düzenlenen kampanyanın hayırsever vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılaştığını da aktaran Ramazan Şimşek Kampanya dahilinde vatandaşların kullanılabilecek durumda olan çeşitli giyim ve ev eşyalarını Paylaşım Noktası’na verdiğini bu sayede hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında bir gönül köprüsü kurulduğunu söyledi. Şimşek, "Bizlere 485 53 36-38 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.  Sizde atmayın paylaşın” ifadeleriyle tüm vatandaşlara çağrıda bulundu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)