Gölbaşı Belediyesinden afetlere karşı tedbirler

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, TAMGA Genel Başkanı Yağız Kızılkaya ve yönetim kurulunu makamında ağırladı.

Yerel 28.01.2021, 23:23 28.01.2021, 23:38
Gölbaşı Belediyesinden afetlere karşı tedbirler

Uluslararası Arama Kurtarma ve Yardım Derneği (TAMGA) Genel Başkanı Yağız Kızılkaya ve yönetim kurulu, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’i ziyaret etti. 

Yaşanabilecek afetlere karşı nasıl önlemler alınabileceğine dair karşılıklı istişarelerde bulunulan toplantıda; Başkan Ramazan Şimşek olası afet ve durumlar için Gölbaşı Belediyesi’nde alınan önlem ve hazırlıkları anlattı.

Geçtiğimiz yıl Çayırlı Mahallesi’nde yaşanan hortum sonrası birtakım tedbirleri hayata geçirdiklerini belirten Başkan Şimşek “Mahallemizde yaşanan hortum afeti sonrası harekete geçerek, bir depo oluşturduk. Olası afet durumlarında kullanılması için gerekli malzemelerin bulunduğu bu depomuz sayesinde hızla vatandaşlarımızın mal ve can kaybı yaşamaması için teyakkuz halinde olacağız” dedi.

Geçtiğimiz yıl Çin’de başlayan koronavirüs salgını kapsamında hayata geçirilen Kriz Masası hakkında da konuşan Başkan Ramazan Şimşek şunları söyledi: “Salgın ülkemize girmeden bu kriz masamızda biz tedbirlerimizi konuşuyorduk. Tüm hazırlıklarımız masamız sayesinde öncesinde yapılmış oldu. Gölbaşımızda almış olduğumuz tedbir ve uygulamalar ile salgın sürecini kontrollü bir şekilde yönetebilmiş olduk”

Gölbaşı Belediyesi ekiplerinin de yine afet durumlarına karşı düzenli olarak eğitim gördüğünü aktaran Başkan Ramazan Şimşek “İlk müdahalenin önemini depremlerde ve diğer afetlerde gördük. Bizler de acil durumlar için eğitimlerimizi alıyoruz” dedi.

Ziyaret; Başkan Şimşek’in bütün gönüllülere özverileri, fedakarlıkları ve emekleri için teşekkür etmesi ile son buldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)