Gölmarmara’da Su Baskınları Tarih Oldu

Manisa Su ve Kanalizasyon idaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yaptığı alt ve üstyapı çalışmalarıyla Gölmarmara’nın kangren olmuş yarasına derman oldu.

Yerel 27.11.2020, 12:00 27.11.2020, 12:04
Gölmarmara’da Su Baskınları Tarih Oldu

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz’ü de makamında ziyaret  ederek “MASKİ tarafından yapılan çalışmayla vatandaşlarımız su baskınlarından kurtuldu” dedi.

Proje kapsamında ilçe merkezine 8 kilometre yağmur suyu, 3 kilometre içme suyu, kısmi kanalizasyon hattı ve 62 bin metrekarelik kilit parke döşeme işlemi tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığının da tamamladığı 60 bin metrekare kilit parkeyle toplamda 122 bin metrekare üstyapı yenilendi. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay da tamamlanan çalışmaları yerinde incelemek için Gölmarmara’ya ziyarette bulundu. Aslay’a Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer eşlik etti.

Yağmursuyu hatları ve kilit parke çalışmaları incelendi

Genel Müdür Aslay, ilk olarak Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz’ü makamında ziyaret ederek yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.  Daha sonrasında Başkan Kamil Öz ile sahadaki çalışmaları inceleyen Genel Müdür Aslay, Gölmarmara’nın yıllardır kanayan yarasına neşter vurduklarını belirterek, “Yağışlı havalar, hemşerilerimiz için artık sorun olmaktan çıktı. Önceki yıllarda ilçe merkezimizde su baskınları yaşanıyor, hemşerilerimiz ve vatandaşlarımız zor anlar yaşıyordu. Sayın Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla vatandaşlarımızın can ve mal kaybını önlemek için yapılan yatırımlar tüm Gölmarmaralı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Vatandaşımız rahat bir nefes aldı

Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz ise, yapılan alt ve üstyapı çalışmalarından dolayı memnuniyetini dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür eden Başkan Kamil Öz, “Çalışmaların tamamlanmasından sonraki yağışlarda su baskını yaşanmadı. Yayalar ve sürücüler trafikte rahat bir nefes alırken, bazı bölgelerdeki esnaf da ekmek teknelerini basan yağmur sularından kurtuldu” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
hafif yağmur