Görme Engelliler Sorunlarını Anlattı

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Altı Nokta Körler Derneği Manisa Şubesi’ne erzak yardımında bulundu.

Yerel 22.08.2014, 15:08 22.08.2014, 15:12
Görme Engelliler Sorunlarını Anlattı

MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Altı Nokta Körler Derneği Manisa Şubesi’ne erzak yardımında bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Nuray Çevirmeci, görme engelli vatandaşların her zaman yanında olduklarını belirterek, çeşitli alanlarda kendilerine desteklere devam edeceklerini söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Nuray Çevirmeci, Altı Nokta Körler Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Arif Zengin ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Çevirmeci, dernek üyelerine gıda yardımında bulundu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün görme engelli vatandaşların rahat etmelerine yönelik çalışmalara hassasiyetle yaklaştığını belirten Çevirmeci, özellikle görme engelli vatandaşlarımızın trafikte sıkıntı yaşamamaları için araç sahiplerinin daha dikkatli davranmaları gerektiğini belirtti.

Engelleri kaldıracak çalışmalar

Her vatandaşın bir engelli adayı olduğunu belirten Çevirmeci, “Bu vatandaşlarımız için engel yok, hepsinin ayrı birer yeteneği var. Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldıracak çalışmalar içinde olmalıyız. Bu yeteneklerini geliştirecek ve kendilerini daha iyi ifade edebilmelerine imkân sağlayacak ortamlar oluşturmalıyız. Şu an Altı Nokta Körler Derneği’ne gıda yardımında bulunduk. İlerleyen dönemlerde daha farklı projelerle bu vatandaşlarımıza destek olacağız” dedi.

Yorumlar (0)