Göynücek'te 10,25 Milyonluk Dev Yatırım

Amasya'nın Göynücek ilçesinin en büyük sorunu olan içme suyu sıkıntısına kalıcı çözüm getirmek için ilk adım atıldı.

Yerel 31.05.2022, 10:56 31.05.2022, 11:14
Göynücek'te 10,25 Milyonluk Dev Yatırım

Göynücek Belediyesi ilçenin en önemli sorunu haline gelen içme suyu sıkıntısını çözüme kavuşturmak için ilk adımlarını attı.

Amasya'nın Göynücek ilçesinin en büyük sorunu olan içme suyu sıkıntısına kalıcı çözüm getirmek için ilk adımlar atıldı. Altyapı eksikliği sebebiyle sık sık su sıkıntısı yaşayan ilçede yeni yapılacak olan "yeni içme suyu projesi" ile  bu sorunlara son verilecek.

Göynücek Belediyesi yaptığı açıklama ile 10,25 Milyon liralık yeni ihalenin imzalandığını duyurdu. Göynücek Belediye Başkanı Kadir Fatih Erdoğan, "İlçe halkımızın en büyük sorunlarının başında içme suyu sorunu yer almaktadır. 2022 yılında dahi sık sık alt yapı eksikleri sebebiyle böyle bir sorun yaşamaktan utanç duyuyoruz. Yüksek Maliyeti sebebiyle önceki yönetimler hep gündelik şekilde sorunu çözmeye odaklanmışlar. Biz artık elimizi taşın altına koyma vakti geldiğini düşünüyoruz. Sıkıntıların önüne geçecek ve uzun yıllar İçme suyu problemlerimizi feraha kavuşturacak İçme Suyu projemizi hayata geçiriyoruz. Özellikle yaz aylarında çok sık sorunlarla karşılaştığımız, günü kurtaran çözümler ile bu zamana kadar gelen İçme Suyu altyapımızı yenilemenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)