'Günaydın, Sayın Selçuk Özdağ'

AK Parti Manisa milletvekili Selçuk Özdağ’ın yapmış olduğu açıklamalara Kula belediye başkanı Hüseyin Tosun'dan anında cevap.

Yerel 18.05.2015, 11:05 18.05.2015, 11:13
'Günaydın, Sayın Selçuk Özdağ'
Kula Devlet Hastanesinin yılan hikayesine dönen yapımı ve yerinin belirlenmesi hakkında bu güne kadar genel ve yerel siyasilerin yapmış olduğu açıklamalara bir yenisi daha eklendi.

7 Haziran da yapılacak olan genel seçim çalışmalarında bulunmak üzere Kula’ya gelen, AK Parti Manisa Milletvekili ve Milletvekili adayı Selçuk Özdağ yaptığı açıklama da belediye başkanı Hüseyin Tosun’u eleştirdi.

Özdağ açıklamasında “yerel seçimlerin üzerinden yaklaşık 1 yılı aşkın süre geçmesine rağmen, Kula belediye başkanı Tosun 7 aydır Hastane yerini bile belirleyemedi. Geçen bu süre içerisinde belediye başkanı ağır devir çalışıyor” dedi.

AK Parti Manisa milletvekili Selçuk Özdağ’ın yapmış olduğu açıklamalara Kula belediye başkanı Hüseyin Tosun’dan cevap gecikmedi.

Belediye başkanı Hüseyin Tosun’un belirlediği arsa için, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ve ilçe başkanı Ahmet Palabıyık, arsanın üzerinde hisselerin çok olduğunu, burada ki hisselerin çözülmesinin mümkün olmadığını söylemişlerdi. Buna karşılık belediye başkanı Hüseyin Tosun “hayır, biz belirlenen bu arsa üzerindeki hisseleri çözecek, en kısa zamanda da askıya çıkacağız” demişti.

Tosun yaptığı açıklamada “ Sayın Özdağ seçimlerden seçimlere Kulaya geldiğinden Kulanın sorunlarından bi haber olduğu apaçık ortada. Kendilerini bilgilendiren kılavuzları yanlış bilgiler veriyor. Bize 7 ayın hesabını soranlara, Kulalı vatandaşların 30 Martta cevapladığını hatırlatırım. Bu gün bizlere ağır devir çalışıyor diyen Sayın Özdağ’a yinede teşekkür ederim, en azında yerinde sayıyor, oturuyor, yatıyor dememiş. En azından geçmiş dönemde olduğu gibi hovardaca harcamalar yaparak Kula’yı borç batağına sürüklüyor dememiş. Kulalı vatandaşlar kimin ağır devir çalıştığını, kimin 14 yıldır yattığını, 30 Martta söyledi. 14 yılda Kula’ya bir Hastane yapamayanları, hastane yerini son ana bırakanları, hastane oraya mı buraya mı yapılsın diyerek anket yaptıranları, vatandaş kendisiyle dalga geçenleri unutmadı.

SAYIN; ÖZDAĞ’IN KILAVUZULARI DA BİLGİ SAHİBİ DEĞİL
Tosun “Seçimlerden seçimlere Kulaya gelen Sayın Özdağ’ın hastane yeri ve sonuçları hakkında kimden bilgi almışsa yanlış bilgi almış. Kılavuzlarının da bilgi sahibi olmadığı ortada. Sayın Özdağ seçimlerden seçimlere Kulaya geldiğinden bilememesi normal, ama Kulada yaşayıp ta Kulada siyaset yaptığını sananların hastane yerinden, askı süresinden bi haber olmalarına ne demeli. Kendiniz bilmiyorsunuz, ama sayın Özdağ’ı da yanlış bilgilendiriyorsunuz “ ifadelerini kullandı.

GÜNAYDIN SAYIN ÖZDAĞ
AK Parti milletvekili Selçuk Özdağ ile aynı kulvarda koşmadıklarının altını çizen Tosun “Sayın Özdağ Manisa’da, Kula’da bir metre yol mu açacak, bir metre yol mu asfaltlayacak. Vatandaşa hangi hizmeti sunacak. Özdağ’ın bundan sonra ki işi mecliste kanun teklifi hazırlamaktır. Eğer vatandaşa hizmet yapmak istiyorsa Büyükşehir belediyelerine bağlı yerel belediyelerin gelirlerini artırılması için çalışmalar yapsın. Günaydın Sayın Selçuk Özdağ. Biz Kula devlet hastanesinin yerini belirledik. Arsa üzerindeki hisseleri çözdük. Askıya çıkardık ve siz 5 bin metrekare yer bulamazken, biz 35 bin metrekare yer bularak hastane arsasını hazırladık. Sizin 14 yılda yapamadığınızı, biz 3 ay gibi kısa sürede yaptık ” dedi.
Yorumlar (0)