Alexa

Günaydın ve Demirtaş Kur'an Kursu Açılışı yaptı

Yeşiltepe Mahallesi Kur’an Kursu hizmet binasının açılış kurdelesi İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, MHP Büyükşehir Belediye Başkanı Ferhat Günaydının kesimi ile hizmete açıldı.

Günaydın ve Demirtaş  Kur'an Kursu Açılışı yaptı
banner327

 Yeşiltepe Mahallesi Kur’an Kursu hizmet binasının açılış kurdelesi İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, MHP Büyükşehir Belediye Başkanı Ferhat Günaydının kesimi ile hizmete açıldı.

 Yoğun katılımın olduğu açılış törenine konvoylar eşliğinde gelen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı mahalle sakinleri sevinçle karşıladı.Mahalle sakinleri ile cami avlusunda bir süre sohbet eden Başkan Demirtaş,kılınan Cuma namazının akabinde açılışı yapılacak Kuran kursu hizmet binasına geldi.

 Açılış konuşmasını yapan Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Hüseyin Kaya,Bu eserin ortaya çıkmasında katkısı ve emeği geçen 7’den 70 ‘e herkese halkına hizmet etmeyi görev sayan İlkadım Belediye Başkanım Necattin Demirtaş’a mahalle sakinlerim adına sonsuz teşekkür ediyorum “dedi.

 EL ELE VEREREK BU YAPIYI  HALKIMIZA KAZANDIRDIK.

 Sizleri böyle sağlıklı ve mutlu bir şekilde görmekten de son derece mutlu oldum oldum  diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,Yasal görevlerimiz dahilinde ibadethanelerimize katkı vermeye gayret ediyoruz.Burada açılışını yapacağımız Yeşiltepe  Mahallemizin Kur’an Kursumuzda belediyemizin katkıları var.”Ne verirsin elle o gider senle “misali el elle vererek bu eseri halkımıza kazandırmış olduk “dedi.Daha henüz mahalle hürriyetine kavuşmamış yerlerimizi inşallah hep birlikte hak ettiği konumuna getireceğiz diyen Başkan Demirtaş,Birliği, beraberliği, örnek teşkil edecek bu yapıda mükemmel ve kamil bir insan olabilmek için, evlatlarımızın fen ilimleri ile birlikte din ilimlerini de öğrenmeleri gerekiyor. Bu güzel ilim müessesesinin hayırlı ve uğurlu olmasını, ilçeye ve ülkeye faydalı işler yapacak talebeler yetiştirmesini yüce Allah'tan temenni ediyorum" dedi.

 SİZLERE HİZMET ETME AŞKINDAYIZ

 Necattin ağabeyimiz bu bölgede 5 yıldır hizmet veren dürüst,çalışkan halkın hizmetinde çıkar beklemeyen hepimizin iyi tanıdığı içimizde biri diyerek sözlerine başlayan MHP Büyükşehir Belediye Başkanı Ferhat Günaydın,Bizde sizlerden biriyiz.Sizlere hizmet etme aşkı olan zihniyet olarakta,halkımızın hakkın  rızasını almak isteyen bir zihniyetin temsilcileriyiz. İnşallah halkımızda üzerindeki sahip çıkma sorumluluğunu yerine getireceksiniz.Şuan açılışını yapacağımız yer mutlaka herkesin geçmesini gereken rahleyi tedristir “dedi. 

 Konuşmalarında ardında Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Hüseyin Kaya Başkan Demirtaş’a verdiği destekten ötürü teşekkür plaketi takdim etti.

 Yapılan dua ile birlikte açılış kurdelesini İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, MHP Büyükşehir Belediye Başkanı Ferhat Günaydın, Yeşiltepe Mahallesi Muhtarı Hüseyin Kaya ile birlikte kestiği Kur’an kursunu açılışı sonrası katılımcılar yeni açılan derslikleri gezdiler. Program davetlilere verilen meyve suyu ve pasta ikramı ile son buldu.


Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 21:57
YORUM EKLE