'Güneydoğu yanıyor...'

Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Bursa İl Başkanı Ruhullah Meriç, Güneydoğu’nun içinde bulunduğu kaos ortamına dikkat çekti.

Yerel 29.12.2014, 22:43 29.12.2014, 22:51
'Güneydoğu yanıyor...'
Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Bursa İl Başkanı Ruhullah Meriç, Güneydoğu’nun içinde bulunduğu kaos ortamına dikkat çekti.

Ruhullah Meriç, "Kardeşlik dedik, eşitlik dedik, diyalog dedik, barış dedik ama bugün Güneydoğu yanıyor." dedi.

Güneydoğu’nun içinde bulunduğu kaos ortamına dikkat çeken DGP’li Ruhullah Meriç, "Hükümet bu tarafta bir takım iddialarla sağa sola sataşarak, hayali düşmanlar üretirken, diğer tarafta Güneydoğu'da yaşananları ciddiye almıyor, Bilinçli olarak yanan ateşi görmüyor ve gündemi sürekli farklı yönlere çekmeye çalışıyor. Ama artık bu mızrak çuvala sığmıyor.” şeklinde konuştu.

Son birkaç gün içinde Güneydoğu’da yaşanan olaylarda 3 insanın öldüğünü hatırlatan Meriç, yaptığı yazılı açıklamada, "Sokaklar savaş alanına dönmüş vaziyette ve bir sürü devlet malı zarar görmüş. Hala ülkenin Başbakan'ı çıkmış 'Abartılacak bir şey yok’ diyor. Bu bize iki seçenek gösteriyor, ya bu olayların vahametini Başbakan anlamış değil, ya da bilinçli olarak gündem saptırmaya çalışıyor." dedi.

Güneydoğu'da yaşananların bir başkaldırı olduğunu ifade eden DGP Bursa il başkanı Ruhullah Meriç, "Biz biliyoruz ki; Güneydoğu'da ki olaylar son derece ciddi ve vahimdir. Bunların maddi ve manevi sorumlusu da bu iktidardır. Bu konuyu topyekun millet olarak tartışmamız gerekirken iktidar kamuoyunu farklı konularla oyalamaktadır.” şeklinde açıklamada bulundu.
Yorumlar (0)