Alexa

GÜNÜN AYDIN OLACAK SAMSUN!

Mahalli idareler seçiminin yapılmasına iki gün kaldı. Pazar günü hepimiz sandık başına giderek beş yıl boyunca bizi idare edecek kişileri belirleyeceğiz.

 GÜNÜN AYDIN OLACAK SAMSUN!
banner327

Mahalli idareler seçiminin yapılmasına iki gün kaldı. Pazar günü hepimiz sandık başına giderek beş yıl boyunca bizi idare edecek kişileri belirleyeceğiz.

Seçim yarışının kıyasıya yaşandığı yerlerden birisi de Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı. Mevcut Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ bu zamana kadar hiç olmadığı kadar zorlu bir yarışın içinde. Samsun’un %60-65’i mevcut başkanın artık bu işi yürütemediğini düşünüyor. Yandaşı gazetelerde yayınlanan anketlerde bile % 40 civarında oyu olduğu gözüküyor. Atakum-İlkadım-Canik halkı Büyükşehir’den yeterince belediyecilik hizmeti alamadığından yakınıyor. Meclis toplantılarında birisi kendi partisinden olmak üzere hem diğer başkanlarla hem de diğer partilere mensup meclis üyeleriyle yaşadığı polemikler halkın hafızasına kazandı. Şehrin yaşadığı her problemde genel iktidara mensup olmasına rağmen hep birilerini suçlaması da halk nazarında sorumluluğu başkasına atmak olarak yorumlanıyor. Canik ve Atakum’da yaşanan sel felaketleri, Canik’e yapılan viyadük bunun en çarpıcı örnekleri. Saathane projesiyle bölgedeki esnafa, Atakum-Üniversite hattındaki minibüsçülere yaptığı gibi halkın görüşlerini dikkate almaksızın yaptığı işler onu kibirli, dediğim dedik, halktan kopuk bir başkan haline getirdi.

Samsun, Yusuf Ziya YILMAZ döneminde ilçeleri ile il merkezi arasındaki iletişimin koptuğu bir şehir haline geldi. İlçelerde işi olup il merkezine ulaşmaya çalışanlar iki-üç vasıta değiştirmeden yerine varamıyor. Bunun tek sebebi de Büyükşehir Belediye Başkanının ulaşım politikası.

Samsun’da bugüne kadar yayınlanan anketlerin çoğunda halkta kafa karışıklığına sebep olan rakamlar ortaya konuyor. Samsunlular Yusuf Ziya YILMAZ’dan memnun değil ancak ona alternatif olacak kişinin kim olduğu konusunda anketlerdeki manipülasyonlar sebebiyle kararsız durumdalar. Seçime üç gün kala elde olan ciddi çalışmalar, Yusuf Ziya YILMAZ’ın neden bu kadar manipülasyon yaptırdığını da ortaya koyuyor. Dr. Ferhat GÜNAYDIN’ın nefesini ensesinde hissediyor. Bazı ciddi araştırma şirketlerinin yaptığı eğilim yoklamalarına göre aradaki fark 3 puana kadar inmiş, bazı çalışmalara göre de MHP’nin adayı birinci sıraya yükselmiş.

Büyükşehir Belediye’sinin yaptığı hizmetlerden memnun olmayan Samsunlular! Size sesleniyorum! 31 Mart günü daha aydın bir sabaha uyanmak istiyorsanız tek alternatifiniz var o da Ferhat GÜNAYDIN. Manipülasyonlara kanarak oyunuzu heba etmeyin, ömrünüzün beş yılını daha ahlanıp vahlanarak geçirmeyin!

Bülent ÖZDEMİR

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 23:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
ergün Baştürk
ergün Baştürk - 5 yıl Önce

Ferhat Başkanımdan o ışığı aldım Samsunumuzu yaşanabilir ,müreffeh bir şehir yapacağına inanıyor ve ona güveniyorum.