Hasköy Ortaokuluna Sıfır Atık Belgesi

Samsun'un sayısız eğitim, etkinlik, proje, sosyal, kültürel, eğitim ve sportif gibi birçok konularda; önem başarılara imza atan Samsun Canik Hasköy Ortaokulu "Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi "almaya hak kazandı.

Yerel 30.01.2021, 23:01
Hasköy Ortaokuluna Sıfır Atık Belgesi

Samsun' un sayısız eğitim, etkinlik, proje, sosyal, kültürel, eğitim ve sportif gibi birçok konularda; önem başarılara imza atan Samsun Canik Hasköy Ortaokulu da tüm yurt genelinde olduğu gibi "Okulum Temiz Belgesi" ile " Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi "almaya hak kazandı.

Müdürlüğünü Hakan ÖZKAN' ın yaptığı okulun web sayfasından yapılan konuyla ilgili açıklama şöyle :

"Okulumuz Eylül ayının başında; Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol kılavuzunda belirtilen şartları tamamlayarak, Okulum Temiz Projesine başvuru yapmış ve pandemi nedeniyle öğrencilerimiz için her türlü tedbiri alarak eğitim öğretime hazırlanmış, Türk Standartları Enstitüsü ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü' nün de onayıyla "Okulum Temiz Belgesi" ni almaya hak kazanmıştır.

Aralık ayında da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına; Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü' nce "Temel Seviye Sıfır Atık Belge" başvurusu onaylanmış ve belge almaya hak kazanmıştır

Her iki belge de okulda düzenlenen bir törenle; İlçe Milli Eğitim Müdürü' müz ve Şube Müdürleri' miz tarafından Okul Müdürü' müze takdim edildi.

Özellikle Okulum Temiz Belgesi için çaba sarfeden emek veren Müdür Yardımcımız Savaş Bey, Memurumuz Hasan Bey'e ve yardımcı hizmetli personellerimize teşekkür ediyoruz."

Haber : Oktay ZERRİN - Samsun

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)