Havza 25 Mayıs Coşkusu, konvoy ve havai fişek gösterisi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Havza’ya gelişinin 101. Yıldönümünün kutlanmasına Havza’da havai fişekler ile devam edildi.

Yerel 25.05.2020, 22:55 25.05.2020, 23:31
Havza 25 Mayıs Coşkusu, konvoy ve havai fişek gösterisi

25 Mayıs Coşkusu Havza'da devam ediyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Havza’ya gelişinin 101. Yıldönümü Havza’da kutlandı. 101. Yıl kutlamaları kapsamında İlk Şehitler Parkı'ndaki şehitler anıtına çelenk koyularak başladı.

Çelenk koyma törenine, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, siyasi parti temsilcileri, protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

25 Mayıs için havai fişek gösterisi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 101. yıl dönümü nedeni ile Havza'da araç konvoyu düzenledi. Konvoya katılan Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, siyasi parti temsilcileri ve protokol üyeleri ellerinde bayraklarla üstü açık otobüsten halkı selamladılar. 

Program, Mehmetçik Meydanı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından havai fişek gösterisi ile sona erdi.

Mehmetçik Meydanında Türk Kızılay’ı Havza Temsilciği tarafından katılanlara 100 yıl önce halkı Milli Mücadeleye teşvik etmek ve İzmir işgalini protesto amacı ile dağıtıldığı gibi kuru üzüm dağıtımı gerçekleştirildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)