Havza Belediyesi Esnek Mesai Uygulamasına Başladı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “İlçe dışından ilçemize gelen vatandaşlardan ricamız kendi karantina ve tecritlerini uygulamaları, 14 gün kuralına uymaları.” dedi.

Yerel 27.03.2020, 16:59 27.03.2020, 17:12
Havza Belediyesi Esnek Mesai Uygulamasına Başladı

Korona virüsü (Kovid-19) hastalığının bulaşma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında et ve süt ürünleri pazarında yıkama ve dezenfeksiyon çalışması yapan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “İlçe dışından ilçemize gelen vatandaşlardan ricamız kendi karantina ve tecritlerini uygulamaları, 14 gün kuralına uymaları.” dedi.

Esnek mesai uygulamasına geçen Havza Belediyesinde İş Kur Kayıtlarında yaşanan yoğunluk nedeni ile oluşturulan kontrol noktası ile belediyeye gelen vatandaşların ateşleri ölçmeye başladı. İlçede ayrıca oluşturulan Havza Vefa Sosyal Destek Birimi ise sokağa çıkma sınırlaması getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar taleplerini yerine getirmeye devam ediliyor.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, koronavirüs tedbirleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İlçemizde ilgili Bakanlıklarımızın genelge ve talimatları doğrultusunda her türlü tedbir alınmakta. Ekiplerimiz 7 gün 24 saat esası üzerinden görevlerinin başında. Esnek mesai uygulamasına başladığımız belediyemizde özellikle İş Kur başvurularında yaşanan yoğunluk nedeni ile başlatılan uygulamayla belediye binasına gelen vatandaşlarımızın ateşini ölçmeye başladı.” dedi.

Özdemir; Havza Vefa Sosyal Destek Birimi tarafından Belediyemiz zabıta ekiplerine yönlendirilen talepler hızlı bir şekilde yerine getirilmeye devam ettiğini ve sokağa çıkma sınırlaması getirilen kronik hasta ve 65 yaş üstü vatandaşlara hizmetler ulaştırıldığına dikkat çeken açıklamasında şunları söyledi:

“İlçe dışından ilçemize gelen vatandaşlardan ricamız kendi karantina ve tecritlerini uygulamaları, 14 gün kuralına uymaları. 14 gün içerisinde kendilerinde yüksek ateş, öksürük gibi belirtilerin görülmesi halinde sağlık kuruluşlarına müracaat etmeleri toplum sağlığı açısından önemli. Yine kronik hasta ve 65 yaş üstü büyüklerimizin getirilen yasaklara kendi sağlıkları için uymaları çok önemli.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)