Havza Belediyesi ve TOLEYİS arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

25 Mayıs Termal Tesisleri Turizm ve Personel Hizmetleri A.Ş. ile Türkiye Otel, Lokanta, Dinlenme Yerleri İşçileri (TOLEYİS) Sendikası arasında 13 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yerel 02.02.2022, 19:22
Havza Belediyesi ve TOLEYİS arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

Havza Belediyesininde ortağı olduğu 25 Mayıs Termal Tesisleri Turizm ve Personel Hizmetleri A.Ş. ile Türkiye Otel, Lokanta, Dinlenme Yerleri İşçileri (TOLEYİS) Sendikası arasında 13 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Havza Belediye Başkanlığı Makamında düzenlenen imza töreninde kaplıca tesislerinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş görüşmeleri sonunda anlaşmaya varıldı ve 1 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

İmza töreninde konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bu sektörde hizmet veren ve belediyemizin ortağı olduğu 25 Mayıs Termal Turizm ve Personel Hizmetleri A.Ş.’ye ait kaplıca tesislerinde çalışanlarını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri neticesinde karşılıklı anlayış içerisinde anlaşmaya vardık. Belediye olarak elimizden gelen tüm imkanları kardeşlerimiz için kullandık. Eminim ki kardeşlerimizde bunun karşılığını emekleri ile fazlası ile verecekler. İnşallah ilçemiz turizmine hizmet eden kardeşlerimize şartlarımızın el verdiğince iyi bir sözleşmeye imza atıyoruz. İlçemize, işçilerimize ve sendikamıza hayırlı olsun.” Dedi.

TOLEYİS Karadeniz Bölge Temsilcisi Şaban Demirci ise yapılan sözleşmeden ötürü her iki tarafından memnun olduğunu belirterek; “Sayın Başkanı ve şirket yetkililerine teşekkür ediyorum. İşçi kardeşlerimizin taleplerini karşılayacak ve işveren tarafında onayladığı güzel bir anlaşma oldu. Toplu iş sözleşmemiz taraflarına hayırlı olsun.” Dedi.

Konuşmaların ardından Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, şirket yetkilileri ve TOLEYİS Karadeniz Bölge Temsilcisi Şaban Demirci tarafından zam oranı ve diğer sosyal hakları kapsayan bir yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

İmza töreninde 25 Mayıs Termal Tesisleri Turizm ve Personel Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüdai Baltacı, Şirket Yetkilisi Süleyman Özdemir ile TOLEYİS İşyeri temsilcisi Veli Kaygusuz’da hazır bulundu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)