banner434

banner433

Havza Belediyesi Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi

Havza Belediyesi zabıta ekipleri tarafından Ramazan ayı öncesi fırın denetimi yaptı. Yapılan denetimlerde ekmek gramajları yüksek çıktı.

Yerel 30.03.2022, 11:05
Havza Belediyesi Zabıta Ekipleri Fırınları Denetledi

Havza Belediyesi zabıta ekipleri tarafından Ramazan ayı öncesi fırınlar denetlendi. Yapılan denetimlerle ilgili açıklama yapan Başkan Sebahattin Özdemir, ekmek gramajında hakkaniyetli davranan tüm işletmecilere teşekkür etti.

Yapılan denetimlerde ekipler, denetimlerde gramaj, un depoları, hamur imalathaneleri ve ekmek yapımında kullanılan malzemelerin temiz olup olmadıkları ile bulundurulması gereken açılış ruhsatı, hijyen belgesi gibi diğer evrakları inceledi.

Gramaj denetimlerinde fırınlarda ekmek gramajları fazla geldi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Ramazan ayı hazırlıkları kapsamında fırınların denetlendiğini belirterek; “Sofralarımızın vazgeçilmesi olan temel gıdamız ekmeklerimizin hijyenik ve sağlık kurallarına uygun şekilde vatandaşların sofrasına gelmesi için Ramazan ayında da denetimler aralıksız devam edecek. Halkımızın hakkını koruyan ve ekmek gramajında hakkaniyetli davranan tüm işletmecilerimize teşekkür ederim.” Dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)