Havza CHP Belediye Meclis Üyelerinden Önerge

CHP Havza Meclis Üyeleri Adem Sözen, Nurşen güvendi, Naci Karaoğlan Havza Belediye Başkanlığı’na pandemi önergesi verdi.

Yerel 07.12.2020, 17:47 07.12.2020, 17:55
Havza CHP Belediye Meclis Üyelerinden Önerge

Havza Belediye Başkanlığı’na Pandemi Önergesi veren CHP Havza Meclis Üyeleri, Adem Sözen, Nurşen güvendi, Naci Karaoğlan önergelerinde şu ifadelere yer verdiler:

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covit19 Salgını sebebi ile gerek dünyada, gerek ülkemizde,gerekse ilçemizde ucu alınamayan ekonomik problemler baş göstermiştir.

Diğer Dünya Devletlerinin bu salgınla ilgili yapmış oldukları ekonomik destek paketleri ile ülkemizin yaptığı destekler karşılaştırıldığında Hükümetin destek noktasında son derece zayıf kaldığı gerçeği ortadadır.

Özellikle hizmet sektöründe var olan sıkıntı hepimizin malumlarıdır.

Bizler bu konuda sıkıntıda olan esnaflarımıza sadece gıda kolisi şeklinde Ramazan Yardımı gibi bir yardımın faydalı olmayacağı görüşündeyiz.Aynı zamanda bu durum fazlası ile esnaflarımızı bugüne kadar hak ettiği konumdan uzaklaştıran ve üzen bir durumdur.

CHP Havza Belediye Meclis Üyeleri olarak;

7 Aralık 2020 tarihinde yapılan toplantıda görüşülmek üzere;

Özellikle hizmet sektöründe bulunan lokanta esnafımız sayısı 50 nin üzerinde,

Kahve,çay ocağı ve cafe sektöründe bulunan 100 ün üzerindedir.

Berberler ve diğer etkilenen esnaflarımızda cabasıdır.

Havza Belediyesi olarak özellikle Oda yönetimleri ,Valilik, Kaymakamlık ve diğer sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek bir değerlendirme yapmanın aciliyeti ön plana çıkmış olup, ilçemizin asıl gündemi bu olmalıdır.

Yukarıda ifade ettiğimiz durumları önerge olarak Meclisimize sunuyor. Gerekli çalışmaların acilen yapılmasını aşağıda imzası bulunan CHP Meclis üyeleri olarak arz ediyoruz.

Azem SÖZEN Nurşen GÜVENDİ Naci KARAOĞLAN

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)