Alexa

Havza'da 500 kişi ile yüz yüze anket çalışması yapıldı

Havza Belediye Başkanı ve Havza Yerel Eylem Gurubu (YEG) Derneği Başkanı Sebahattin Özdemir, “Yapmış olduğumuz anket çalışması ile hazırlanacak 5 yıllık kalkınma planı için önemli bir kaynak teşkil edecek.”dedi.

Havza'da 500 kişi ile yüz yüze anket çalışması yapıldı

Havza YEG Derneği Başkanı Sebahattin Özdemir’in de katıldığı saha çalışmaları kapsamında toplam 500 kişi ile yüz yüze anket çalışması yapıldı.

Özdemir Havza YEG’in Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Türkiye'de, 12 ilde uygulanan IPARD II Programı kapsamında, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu işbirliği ile yürütülen, "Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması - LEADER Yaklaşımı" tedbiri kapsamında kurulduğunu belirtti. Sebahattin Özdemir, “Yapmış olduğumuz anket çalışması ile hazırlanacak 5 yıllık kalkınma planı için önemli bir kaynak teşkil edecek. Bu sonuçlara yerel strateji analizi yaparak planları geliştireceğiz.” dedi.

Başkan Özdemir yapılan anket çalışması ile toplumun sosyo ekonomik haritasının çıkarılması ile ellerinde önemli bir veri kaynağı oluşacağını sözlerine ekledi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE