Havza'da Cuma Namazı Mesaisi

Havza Belediyesi tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından kılınacak ilk cuma namazı için yoğun mesai.

Yerel 29.05.2020, 17:25 06.02.2021, 19:45
Havza'da Cuma Namazı Mesaisi

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından kılınacak ilk cuma namazı için Havza Belediyesinde yoğun mesai.

Havza Belediyesi tarafından İçişleri Bakanlığı, 'Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi' hakkında genelgesinin ardından ilk kez kılınacak Cuma Namazı için hazırlıklarına yoğun şekilde başlandı.

Hazırlıklar kapsamında Havza Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü Dezenfeksiyon Ekibi tarafından gece ilçede Cuma Namazı kılınacak cami avlu ve bahçelerinde yıkama işlemi yapıldı.

Gündüz ise Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Kevser camiinde namaz kılacaklar için uygun aralıklarda sosyal mesafe çizgileri hazırlandı.

Sosyal çizgi mesafeleri hazırlanan alan, Zabıta Müdürlüğü tarafından kapatılarak Dezenfeksiyon Ekibince dezenfekte edildi.

Havza Müftüsü Mehmet Nurlu uzun süre ilk Cuma Namazı kılınacağını ifade ederek; “İnşallah bu gün yeniden camiler cemaatine, cemaatler camilerine kavuşuyor. Havza Belediyemizin yapmış oldukları hizmetlerden ve bizlere verdikleri desteklerden ötürü başta Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir’e çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Namaza yoğun bir katılımın olduğu Kevser Camiinde cemaatin gelmesi ile birlikte Havza Belediyesi tarafından cemaate maske dağıtımı gerçekleştirildi.

Namaz öncesi Zabıta ekipleri namaz kılacak vatandaşları maske takmaları konusunda uyarılarda bulundular.

Namaz sonrası bir açıklama yapan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir;"İbadethanelerimiz cemaatine, bizler de camilerde ibadetlerimize kavuşturduk. İnşallah halkımız alınan tedbirlere uyduğu sürece normalleşme süreci hızlı olacak. Bu gün burada uzun süre sonra ilk kez cemaatle namaz kıldık. Başta Müftülük çalışanlarımız olmak üzere Emniyet Müdürlüğümüz ve belediye personelimize çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum.” Dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)