Havza'da intiharı Kaymakam Metin Yılmaz Önledi

Havza’da bunalıma giren bir genç intihara teşebbüs etti. İntihar teşebbüsünde bulunan genci Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ikna ederek intihar etmekten vaz geçirdi.

Yerel 06.08.2021, 22:57 10.08.2021, 10:06
Havza'da intiharı Kaymakam Metin Yılmaz Önledi

Havza’da 5 katlı binanın çatısına çıkarak intihar girişimde bulunan genci olay yerine gelen Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ikna ederek aşağıya indirdi.

5 katılı binanın çatısının kenarında birinin oturduğunu gören vatandaşların olayı 112 Acil Cağrı Merkezine bildirmesi üzerine olay yerine ambulans, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Havza İtfaiye Amirliğine bağlı ekipler tarafından binanın önüne şahsın atlaması durumda tedbir amaçlı havalı atlama çadır açıldı. Çatıdaki genci ikna için sepetli merdiven ile çatıya yaklaşan Samsun Büyükşehir Belediye Havza Bölge İtfaiye Amiri Haşim Sancak bir süre genci ikna etmeye çalıştı ve taleplerini diledi. Daha sonra ise Havza Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı ile görüşen genç son olarak olay yerine gelen Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ile görüştü. Genci ile bir süre görüşen Kaymakam Yılmaz inithar teşebbüsünde bulunan gençi ikna ederek aşağıya indirmeyi başardı.

30 yaşında olan ilçeye işçi olarak Kastamonu’dan gelen, eşinin cezaevinde bulunduğu ve maddi sıkıntıları nedeni ile bunalıma öğrenilen Ü.D. aşağıya indikten sonra bir süre daha Kaymakam Yılmaz ile görüştükten sonra sağlık kontrolü için Havza Devlet Hastanesine götürüldü. Ü.D. buradaki kontrollerin ardından, emniyet yetkililerine teslim edildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)