Havza'da Koronavirüs Uyarısı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; Devletin her kurumu üzerine düşeni fazlasıyla yaptığına dikkat çekerek, " Bu iş sadece bizlerin çalışması ile bitmez. Halkımızda alından tedbir kararlarına uymalı" dedi.

Yerel 04.09.2020, 14:52
Havza'da Koronavirüs Uyarısı

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’  “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganı ile ülke genelinde yapılan denetimi çalışmalarına katıldı.  Özdemir; “Devletimizin her kurumu üzerine düşeni fazlası ile yapmaktadır” dedi.

İçişleri Bakanlığı talimatı doğrultusunda maske ve sosyal mesafe konusuna dikkat çekmek amacı ile yapılan denetimlerde Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve beraberindekiler cafeler, çay ocakları ve esnafları ziyaret ederek koronavirüs, maske kullanımı, sosyal mesafe ve uyulması gereken tedbirler hakkında vatandaşları bilgilendirdi ve uyardı.

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz yaptığı açıklamada, “Bizlerin tedbir kararı alması önemli ama asıl önemli olan vatandaşlarımızın alına tedbir kararlarına uymaları. Alınan tüm tedbirler sizler için. Unutmayalım koronavirüs tedbirlerden daha güçlü değil.” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir açıklamasında, “Belediye olarak halkımızın sağlığı için gece gündüz çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz. Bu iş sadece bizlerin çalışması ile bitmez. Halkımızda alından tedbir kararlarına uymalı. Yeni normal dediğimiz süreci bir çok kişi yanlış anladı ve tedbirleri elden bıraktı. Bunun önüne geçmek yine bizim elimizde. Bizler her ne kadar tedbir kararı alsak ve çalışsak ta halkımız tedbirlere uymadığı sürece hastalık yayılmaya devam eder. Sizlerden çok şey istenmiyor maskenizi takın ve sosyal mesafeye dikkat edin. Diğer konularda devletimizin her kurumu üzerine düşeni fazlası ile yapmakta zaten.”dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442