Havza'da Sevindiren Karar; 50 Bayana İş İmkanı

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından istihdamı arttırmaya yönelik yürütülen çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Çalışmalar sayesinde 50 bayana iş imkanı sağlandı.

Yerel 21.04.2020, 12:43 21.04.2020, 13:49
Havza'da Sevindiren Karar; 50 Bayana İş İmkanı

Koronavirüs tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. Yurdumuzda da koronavirüs dalayısıyla işyerleri kapanırken, çalışanlar işlerinden çıkartılırken Samsun-Havza'da 50 bayana istihdam yaratıldı.

İstihdamı arttırmaya yönelik yürütülen çalışmalar sayesinde 50 bayana iş imkanı sağlayan Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından yapılan basın açıklamasında yaptıkları çalışmaların olumlu olduğubelirtildi.

Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren İdeal Lojistik çatısı altında faaliyetlerini sürdüren İdeall Çanta fabrikasında Merzifon’da istihdam edilecek 50 bayan işçi için Havza Belediyesi Kültür Merkezinde bilgilendirme toplantısı yaptı.

İdeall Çanta yetkisi Şenol Yıldız, firma olarak salgın nedeni ile yaşanan zor günlerde üzerlerine düşeni yapmak adına çalıştıklarını ifade ederk, “Bizim çalışacak eleman ihtiyacımız var. Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızın girişimleri ile işe alacağımız işçilerden 50 kişilik bir kontenjanı Havza’ya ayırdık. Yapılacak değerlendirmelerin ardından belirlenecek 50 bayan kardeşimizin sigorta girişleri hem yapılarak iş başı yaptırılacak.” dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar, yetkililerin 50 bayan kontenjan ayırdıklarını belirterek,“Çalışmalarımızın olumlu sonuçlarını almanın mutluluğunu yaşamaktayız. Yaşanan zor süreçte çalışmak, ailelerine destek olmak isteyen bayanlarımız için bir imkan oluştu. Bu zor günlerde işçi alarak ülkemize destek veren değerli firma yetkililerimiz girişimlerimiz neticesinde ilçemize 50 kontenjan ayırdılar. İnşallah işe başlayacak bayanlarımız birkaç gün içinde sigortalı olarak işe başlayacaklar. İşe başlayacak tüm bayanlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve diğer firma yetkilileri katıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)