Havza'da Termal Turizm Ardından Alternatif Doğa Turizmi

Ballıkaya Şelalesinin ve çevresinin koruma alanı ilan edilmesi ve turizme kazandırılması için başlatılan çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Özdemir; İlçeye termal turizm için gelen vatandaşlara aynı zamanda doğa turizmini de alternatif olarak sunmak istediklerini söyledi.

Yerel 17.09.2020, 16:29
Havza'da Termal Turizm Ardından Alternatif Doğa Turizmi

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Ballıkaya Şelalesinin ve çevresinin koruma alanı ilan edilmesi ve turizme kazandırılması için başlatılan çalışmaların devam ettiğini söyleyerek,“İlçemize termal turizm için gelen vatandaşlarımıza aynı zamanda doğa turizmini de alternatif olarak sunmak istiyoruz.”dedi.

Ballıkaya şelalesi ve çevresinin koruma alanı ilan edilmesi ve turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı 11. Bölge Müdürü Hasan Terzioğlu ve beraberinde heyet ile birlikte Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ziyaret ettiler.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir şelale ve bölgesinin turizme kazandırılması için bir süredir çalışma yürüttüklerini belirterek “İlçemize termal turizm için gelen vatandaşlarımıza aynı zamanda doğa turizmini de alternatif olarak sunmak istiyoruz. Ulaşım imkanları ile burası oldukça müsait bir alan. Burada kurulacak tesisler ile hem ilçe turizmine hem de ülke turizmine katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Pandemi ile birlikte doğa turizminin önem kazandığı bu günlerde Ballıkaya Şelalesi ve çevresi halkımız için alternatif bir turizm noktası olacaktır.” dedi.

11. Bölge Müdürü Hasan Terzioğlu bölgenin koruma alanı ilan edilerek tabiat parkı haline getirilmesi için gerekli çalışmalara başlanacağını belirterek, ziyaretin ardından 11. Bölge Müdürü Hasan Terzioğlu ve beraberindekiler Ballıkaya Şelalesi ve Hacıdede Sulama Göleti alanında incelemelerde bulundular.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442