Havza Müftülüğünden din görevlilerine kahvaltı

Havza Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Havza merkez ve kırsal mahallelerinde görev yapan din görevlilerine ve müftülük personeline yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

Yerel 12.10.2022, 15:23
Havza Müftülüğünden din görevlilerine kahvaltı

Havza Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında din görevlilerine ve müftülük personeline yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

Özel bir tesiste düzenlenen kahvaltı programında Havza Müftüsü Mehmet Nurlu kahvaltı programına katılan din görevlileri ile sohbet etti.

Hep birlikte yapılan kahvaltının ardından konuşan Havza Müftüsü Mehmet kaynaşma, dayanışma ve muhabbetimizin artması birlik ve beraberliğin pekişmesi için bu tür faaliyetler devam edileceğini belirterek; “Din görevliliği, belli bir zaman dilimi için değil, hayatımızın sonuna kadar bizim yapmamız gereken ulvi vazifelerden bir tanesidir. Tabi ki din görevlisi her haliyle, yaşayışıyla, insanlar arasında beşeri münasebetleriyle ve yaptığı hizmetler her zaman örnek olmak durumundadır. Sizler bu görevi layıkıyla yerine getiren arkadaşlarımızsınız. Bu vesile Camiler ve Din Görevlileri Haftası ile Mevlid-i Nebi Haftamızı tebrik ediyorum.” Dedi. Program Müftü Nurlu tarafından yapılan dua ile sona erdi.

Havza’da  TDP’den öğretmen ve öğrenci velilerine bilgilendirme

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü uygulama konulan “Tedbir Elimizde” projesi kapsamında, Havza Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polisli Birimi Amirliği ve Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile öğretmen ve öğrencilere yönelik bilgilendirme çalışmalarına başlandı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından hırsızlık suçlarının vatandaşların bireysel olarak alabilecekleri küçük tedbirlerle dahi önlenmesinin mümkün olduğuna yönelik toplumu bilinçlendirmek amaçlı hayata geçirilen “Tedbir Elimizde” projesi kapsamında Havza Emniyet Müdürlüğü TDP Birimi amirliği tarafından okullarda bilgilendirme çalışmalarına başlandı.

 Çalışmalar kapsamında Havza Merkez İlkokulunu ziyaret eden Havza Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polisli Birimi Amirliği personelleri tarafından öğrenci velilerine ve öğretmenlere mal varlığına işlenen suçlar kapsamında araçtan hırsızlık, ev ve işyerlerinden hırsızlık, telefon ve internet dolandırıcılığı, emlak ve araç alımında dikkat edilecek hususlar hakkında bilgiler verildi.

 Ayrıca öğretmen ve öğrenci velilerine broşür dağıtımı gerçekleştirilerek mal varlığına işlenen suçlar konusunda dikkatli olmaları istendi.

 Uygulama kapsamında ayrıca öğretmenlere mal varlığına işlenen suçlar konulu broşür bırakılarak düzenlenecek olan veli toplantılarında broşürlerinin dağıtımının yapılması istendi.

 Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Havza Emniyet Müdür Vekili Komiser Mustafa Balcı uygulama ile tüm öğretmen ve öğrenci velilerine ulaşmayı hedeflediklerini belirterek; “Öğretmenlerimizin bizlere desteği ile daha çok sayıda velimize ulaşarak halkımızı mal varlığına işlenen suçlar konusunda bilgilendirmek ve onların zarar görmelerini önlemek amacındayız.” Dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)