Havza OSB Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında toplandı

Havza Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında bir araya geldi.

Yerel 13.12.2021, 21:00
Havza OSB Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında toplandı

Havza Organize Sanayi Bölgesi (ÖSB) Yönetim Kurulu Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı'nın başkanlığında bir araya geldi.

Samsun Valiliğinde gerçekleşen toplantıda Havza Organize Sanayi Bölgesine yatırım yapmak isteyen firmaların parsel tahsis talepleri, firmalara ait devam eden inşaatlar ile Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu ve Yeşil OSB projesi çalışmalarının son durumu görüşüldü.

Samsun Valisi Dağlı, iklim değişikliğinin etkisini tüm dünyada daha şiddetli bir şekilde göstermesinin, yeşil ekonomiye geçiş sürecinin önemini artırdığını dile getirdi; Dağlı; “Bu kapsamda, tüm altyapı tesisleri tamamlanan ve konumu nedeniyle de yatırımcılar tarafından yoğun talep gören Havza OSB'de Yeşil OSB Projesi'nin hayata geçirilmesi ve OKA'dan alınan destekle inşa edilen OSB Sosyal Tesisleri'nin üst katında bin metrekarelik Meslek Lisesi Atölyesi kurulmasına yönelik çalışmalara başlayacağız.”dedi.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ise Havza OSB’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde sanayi ve eğitimi bir araya getirecek proje üzerinde görüşmelerin yapıldığını belirterek; “ Havza ve Havza OSB’yi daha iyi noktalara getirmek için çalışmaktayız.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’de Havza OSB’nin gelişmesi ve büyümesinin bölge için önemli olduğunu belirterek; “ Önceliğimiz Havza OSB’de doluluk oranını artırmak, dolayısı ile istihdam sorununu çözmek. Aynı zamanda OSB’de ihtiyaç duyulacak ara eleman ihtiyacını sağlamak içinde gerekli kurumlar ile işbirliğimiz artarak devam etmekte.”dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar’da hazırlanan ve uygulanan projeler ile Havza OSB’nin cazibesinin her geçen gün arttığını belirterek; “Havza OSB bölgenin ekonomik kalkınmasında önemli rol oynayacak.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)