Alexa

Havza ve Kavak'ta Samut Dede Hıdırellez Şenliği

Havza ve Kavak ilçelerinde Hıdırellez, Samut Dede adına düzenlenen şenlikle kutlandı. Güreşçiler şehitler için el bağladılar güreş tuttular.

Havza ve Kavak'ta Samut Dede Hıdırellez Şenliği

Şeyhler Mahallesi Muhtarlığı tarafından Samut Dede Hıdırellez Şenliği gerçekleştirildi. Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, şenliğin açılışında yaptığı konuşmada, festivalin Havza ile Kavak'ın ortak değeri olduğunu belirtti. Sarıcaoğlu yaptığı açıklamada; “İnşallah bu ortak değerlerimize elimizden gelen desteği vereceğiz. Yaklaşık 450 yıllık geçmişi olan geleneği yaşatmak için emek gösteren herkese teşekkür ederim.” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Şenliğe sahip çakanlara ise teşekkür ederek, “Köklü bir geçmişi olan festivalimizi en iyi şekilde kutlamak için Havza Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. İki kardeş ve komşu ilçenin ortak değeri olan bu etkinliğimiz sılayı rahimdir. Öncelikle annelerimizin anneler günü kutlarım. Dün hain saldırılarda şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun. Hainler bilmelidir ki bizler bir olduğumuz sürece diriyiz ve bizim birliğimiz bozmaya güçleri yetmeyecek.” dedi.

Yapılan karakucak güreşlerinde başpehlivan Şükrü Seven oldu. Güreşlerde dereceye girenlere madalya ve ödüller Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Ak Parti Havza İlçe Başkanı kadir Kayan, MHP Havza İlçe Başkanı Uğur Yıldırım ve diğer davetliler tarafından verildi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, etkinlik sonunda alandan ayrılırken alanda görev yapan güvenlik güçlerine teşekkür ederek dün hain saldırılarda şehit olan askerler için üzüntü ve taziyelerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 22:08
YORUM EKLE